„Happy birthday, Mr. President!”: Jak blízký byl vztah JFK a Marilyn Monroe?

15.08.2020 - Redakce Kauzy (extra Historie)

V květnu 1962 Bílý dům ohrožovaly fámy o Kennedyho románku se slavnou herečkou Marilyn Monroe

<p><strong>Marilyn Monroe</strong> s generálním prokurátorem USA <strong>Robertem F. Kennedym</strong> a prezidentem <strong>Johnem F. Kennedym</strong> na oslavě narozenin.</p>

Marilyn Monroe s generálním prokurátorem USA Robertem F. Kennedym a prezidentem Johnem F. Kennedym na oslavě narozenin.


Reklama

Vše začalo ostře sledovaným večírkem konaným 19. května u příležitosti prezidentových pětačtyřicátých narozenin v Madison Square Garden. Marylin Monroe, která právě točila film Něco musí ustoupit, dorazila v přiléhavých šatech tělové barvy posetých stříbrnými kamínky a prezidentovi svým nezaměnitelným lascivním způsobem zazpívala Happy Birthday. Šaty od francouzského návrháře Jeana Louise byly v aukční síni Julien's Auctions vydraženy v roce 2016 za 4,8 milionu dolarů (přes 100 milionů korun) a staly se tak nejdražšími šaty vydraženými v aukci.

(Ne)odolatelná kráska

Po večírku Kennedy pověřil bývalého newyorského reportéra, který pracoval v jeho administrativě, aby šéfredaktorům významných listů oznámil, že povídačky o něm a Marilyn se nezakládají na pravdě. Snažil se být k reportérům vždy vstřícný, a tudíž věřil, že mu nebudou chtít ničit image dobrého manžela a otce. Tehdy se navíc seriózní tisk po privátních věcech politiků obvykle nepídil. Přesto se ve společenských rubrikách začaly objevovat střípky o prezidentově románku s Marylin, čemuž se postavil rozhodně na odpor.

Kennedy si očividně uvědomoval, jak fámy o vztahu se ženou, tak proslulou promiskuitou a nejrůznějšími skandály, ohrožují jeho postavení. Amerikou už ovšem kolovala spousta historek a na články o milostném trojúhelníku bratrů Kennedyů s hollywoodskou divou bylo vyplýtváno snad stejné množství papíru jako na karibskou krizi.

TIP: Blonďatá módní ikona: Kdo oblékal Marilyn Monroe?

Opřeme-li se o důvěryhodné zdroje, tak z četných telefonátů Marylin do Bílého domu, jež byly zaznamenány telefonní ústřednou, lze soudit, že se znali lépe než jen letmo. Již 5. srpna 1962 Marilyn Monroe za ne zcela vyjasněných okolností zemřela a jedna ze spikleneckých teorií tvrdí, že jí do filmového nebe pomohli bratři Kennedyové či CIA.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V mělkých tůních a loužích na jihu Afriky se letos namnožily sinice. Pro zhruba 330 slonů to bylo fatální.

Věda

Kosmická loď Crew Dragon přepsala historii – stala se prvním soukromým plavidlem, které vyneslo na Mezinárodní vesmírnou stanici astronauty. Šlo o dosavadní vrchol Muskovy kariéry.

Zajímavosti

Vídeňské setkání Vladislava Jagellonského s císařem Maxmiliánem

Historie

Umělecké ztvárnění dvojhvězdy Sirius A a B. Jasnost této nejzářivější hvězdy noční oblohy se bude příštích 60 tisíc let ještě zvyšovat.

Vesmír
Zajímavosti

 Mi-28 při odpalu klamných cílů, které mají zmást tepelně naváděné rakety

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907