Hledá se domov pro šváby: Deratizační firma nabízí odměnu 2 000 dolarů

Deratizační a dezinsekční firma ze Severní Karolíny nabízí majitelům domů odměnu 2 000 dolarů (v přepočtu zhruba 45 tisíc korun). Podmínkou je, aby si do domu nechali vypustit 100 švábů

15.06.2022 - Martin ReichmanNeobvyklý experiment chystá americká společnost, která se zabývá hubením škůdců. Firma hodlá otestovat novou dezinsekční technologii a hledá proto dobrovolníky, kteří si nechají do svého domu nasadit stovku švábů. Jako odměnu firma nabízí 2 000 dolarů (v přepočtu zhruba 45 tisíc korun). Testovaný postup má odolné škůdce zlikvidovat během 30 dnů.

Zájem o účast v experimentu je podle všeho velký. Zakladatel společnosti David Floyd pro NBC News řekl, že na počátku tohoto týdne zaevidovali již přes 2 200 žádostí. Z nich chce firma do konce června vybrat 5 až 7 účastníků.

TIP: Život po apokalypse: Opravdu by dokázali švábi přežít atomovou válku?

Účast v experimentu je přístupná pouze pro obyvatele kontinentálního území Spojených států a účastníci se musí (mimo jiné) zavázat, že se během trvání experimentu nebudou pokoušet vypuštěné šváby sami likvidovat. Dobrou zprávou je, že pokud by nový postup nebyl dostatečně účinný, firma se zavazuje, že k hubení švábů použije tradiční a již odzkoušené metody.


Další články v sekci