Hledá se domov pro šváby: Deratizační firma nabízí odměnu 2 000 dolarů

15.06.2022 - Martin Reichman

Deratizační a dezinsekční firma ze Severní Karolíny nabízí majitelům domů odměnu 2 000 dolarů (v přepočtu zhruba 45 tisíc korun). Podmínkou je, aby si do domu nechali vypustit 100 švábů


Reklama

Neobvyklý experiment chystá americká společnost, která se zabývá hubením škůdců. Firma hodlá otestovat novou dezinsekční technologii a hledá proto dobrovolníky, kteří si nechají do svého domu nasadit stovku švábů. Jako odměnu firma nabízí 2 000 dolarů (v přepočtu zhruba 45 tisíc korun). Testovaný postup má odolné škůdce zlikvidovat během 30 dnů.

Zájem o účast v experimentu je podle všeho velký. Zakladatel společnosti David Floyd pro NBC News řekl, že na počátku tohoto týdne zaevidovali již přes 2 200 žádostí. Z nich chce firma do konce června vybrat 5 až 7 účastníků.

TIP: Život po apokalypse: Opravdu by dokázali švábi přežít atomovou válku?

Účast v experimentu je přístupná pouze pro obyvatele kontinentálního území Spojených států a účastníci se musí (mimo jiné) zavázat, že se během trvání experimentu nebudou pokoušet vypuštěné šváby sami likvidovat. Dobrou zprávou je, že pokud by nový postup nebyl dostatečně účinný, firma se zavazuje, že k hubení švábů použije tradiční a již odzkoušené metody.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Až stanice doslouží, nové moduly se od ní odpojí a zůstanou na oběžné dráze pro soukromé účely. (foto: NASA, CC0)

Vesmír
Revue

Kočrka, kohout nebo třeba kozel - tato zvířata byla ve středověku považována za pomocníky čarodějnic. (foto: Pexels, Lucas PezetaCC0)

Historie

Kareta obrovská (Chelonia mydas) je coby ohrožený druh chráněna. V dospělosti jsou jejími jedinými nepřáteli větší druhy žraloků (zejména žralok tygří) a člověk. (foto: Wikimedia Commons, National Marine Sanctuaries, CC0)

Věda

Hideki Tódžó již jako japonský premiér na manilském letišti před inspekcí posádky Filipín. Japonští vojáci na souostroví povraždili statisíce civilistů. (foto: Wikimedia Commons, Reader's Digest, TT News AgencyCC0)

Válka

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907