Pohřešovaný Bolivijec přežil 31 dní v džungli na červech a dešťové vodě

Pátrací tým v Bolívii nalezl 31 dní pohřešovaného muže, který se ztratil v amazonské džungli na severu země při lovu s přáteli. Bolivijec za měsíc v pralese zhubl 17 kilogramů, vykloubil si kotník a přežil díky tomu, že pil dešťovou vodu, kterou sbíral do bot, jedl červy a další hmyz.

02.03.2023 - Zuzana Rychlá a ČTK„Jedl jsem červy a hmyz. Nevěřili byste, čím vším jsem si musel projít, abych takhle dlouho přežil,“ uvedl Jhonattan Acosta pro televizi Unitel TV. Po měsíci stráveném v džungli spatřil pátrací skupinu, kterou tvořili jeho přátelé a místní obyvatelé. Acosta se k nim dokulhal přes trnité keře a křičel, aby na sebe upozornil.

TIP: Neuvěřitelné zápasy o přežití: 270 dnů bez pomoci uprostřed oceánu

Acosta za dobu strávenou v pralese narazil na několik divokých zvířat včetně jaguára. Neměl s sebou mačetu ani baterku a poslední náboj v brokovnici vystřelil, aby vyplašil stádo pekariovitých – prasatům podobných amazonských sudokopytníků. Muž se po traumatické zkušenosti rozhodl zanechat lovu a věnovat se hudbě. „Bude hrát hudbu k oslavě boha, kterému to slíbil a myslím, že svůj slib dodrží,“ uvedl Jhonattanův mladší bratr Horacio Acosta.


Další články v sekci