Tesla chce příští rok představit prototyp humanoidního robota

Americká automobilka Tesla hodlá v příštím roce představit prototyp humanoidního robota Tesla Bot. Robot má zvládat nebezpečnou, opakující se nebo nudnou práci, kterou lidé nedělají rádi.

23.08.2021 - Zuzana Rychlá a ČTKTesla Bot má podle představ Elona Muska měřit zhruba 173 cm a vážit 57 kg. Měl by zvládnout práce od připevňování šroubů u auta pomocí klíče po vyzvedávání nákupu v obchodech. Musk věří, že robot bude mít „zásadní přínos pro ekonomiku“, protože pomůže řešit nedostatek pracovních sil. Je ale důležité vyrobit stroj tak, aby nebyl „superdrahý“.

Robot, který má zatím kódové označení Optimus, je založený na stejných čipech a senzorech, které používají samořídící funkce vozů Tesla. Místo hlavy bude mít humanoidní robot obrazovku pro zobrazení užitečných informací, unést má až 20 kg a zvednout 65 kg. Měl by dokonce umět běhat rychlostí až osmi kilometrů za hodinu.

TIP: Robotický pes Spot se vydal do Černobylu: Mapoval zde míru radioaktivního zamoření

Vývoji humanoidního robota se již několik let intenzivně věnuje například Boston Dynamics – jejich Atlas dokáže tančit a poradí si i s parkurem. 

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Tesla


Další články v sekci