V indické nemocnici zemřel muž, kterému rodina omylem odpojila plicní ventilátor

Tragická a do značné míry i bizarní souhra okolností stála život čtyřicetiletého Inda. Rodina, která ho navštívila v nemocnici, mu omylem vypnula životně důležitý přístroj

25.06.2020 - Martin ReichmanČtyřicetiletý muž byl v polovině června přijat k hospitalizaci v nemocnici Maharao Bhimsingh Hospital v indickém Rádžasthánu. Důvodem byly přetrvávající dýchací potíže. Lékaři tak pojali podezření, že by se mohlo jednat o COVID-19. O dva dny později byl u jiného pacienta, se kterým muž sdílel nemocniční pokoj, skutečně diagnostikován pozitivní nález koronaviru. Muže proto personál preventivně přemístil na izolaci a připojili ho k přístroji na podporu dýchání.

Nešťastný kolotoč událostí

Ve stejný den přišla muže navštívit rodina. Vzhledem k vysokým teplotám, které v Indii nyní panují, příbuzní přinesli i přenosnou klimatizaci. Za normálních okolností by klimatizace zřejmě nebyla třeba, nemocniční klimatizační systém byl ale kvůli obavám z šíření koronaviru vypnutý a v pokojích tak panovalo nesnesitelné horko. V pokoji ale nebyla volná zásuvka a rodina tak odpojila jeden z připojených přístrojů, aniž by se poradili s personálem. Odpojeným přístrojem byl naneštěstí životně důležitý přístroj na podporu dýchání. Vzhledem k tomu, že měl vestavěnou záložní baterii, nejevilo se příbuzným jeho odpojení podezřelé.

Krátce po skončení návštěvy ale došlo na nejčernější scénář – baterie přístroje se vybila a pacient nebyl schopen sám dýchat. Alarm, který později zburcoval službu konající lékaře, přišel pro nebohého pacienta pozdě. I přes snahu lékařů byly veškeré snahy o resuscitaci pacienta marné.

TIP: Bláznivý Ir si vstřikoval do svalů vlastní sperma: Léčil tak chronické bolesti zad

Podle doktora Navin Saxeny bude po vypracování závěrečné zprávy pravděpodobně celá věc předána k řešení policii. Smutným paradoxem je, že posmrtný výsledek testu ukázal, že muž koronavirem nakažený nebyl a zřejmě se tak jednalo o onemocnění, které by ho za normálních okolností na životě neohrožovalo.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Shutterstock


Další články v sekci