V Indii zřejmě brzy zavedou první injekční antikoncepci pro muže

Muži se konečně dočkají účinné antikoncepce, přinejmenším v Indii. Injekce polymeru do chámovodu má být účinná až 13 let

26.11.2019 - Stanislav MihulkaIndičtí odborníci nedávno úspěšně dokončili klinické testy injekční antikoncepce pro muže, která nese označení RISUG. Tyto testy probíhaly po dlouhou dobu a účastnilo se jich více než 300 mužů.

Klíčovým prvkem antikoncepce je polymer, který po injekční aplikaci zablokuje chámovod, tedy kanálek, jímž při ejakulaci proudí spermie. Spermie se tak nemohou dostat ven. Výsledky testů ukázaly, že tato antikoncepce zabrání početí s více než 97% pravděpodobností a její účinnost je až 13 let od aplikace.

TIP: První klinický test mužské antikoncepční pilulky dopadl úspěšně

Ačkoliv vědci původně uvažovali o antikoncepci, která by byla trvalá, podobně jako chirurgická vasektomie, výsledná antikoncepce RISUG je podle všeho bez obtíží vratná. Stačí k polymeru v chámovodu vpíchnout druhou injekci, která „zátku“ rozpustí a spermie opět mohou na svobodu.

Podle indických představitelů je tato antikoncepce již připravena k výrobě a čeká se jen na všechna potřebná povolení příslušných úřadů. To by mělo trvat zhruba půl roku.

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    CC0 Creative Commons


Další články v sekci