Inovace po 70 letech: Švédská firma přichází s neprotrhnutelným kondomem

Zatímco pravidelné aktualizace operačních systémů považujeme dnes za naprostou samozřejmost, existuje mnoho výrobků, které nám slouží v nezměněné podobě mnoho desítek let. Příkladem budiž například kondom

16.06.2016 - Martin ReichmanPrvní doklady o použití kondomů pocházejí ze starého Egypta a první sériové výroby se dočkaly kolem roku 1850. K jejich výrobě se používaly nejrůznější materiály, od zvířecích střívek, přes plátno až po vulkanizovanou pryž. Od roku 1912 se vyrábějí z převážně z latexu. Poslední velkou inovací prošly kondomy přibližně před 70 lety, kdy získaly svou charakteristickou nádržku na ejakulovanou tekutinu. Od té doby slouží v takřka nezměněné podobě. Tedy až dosud.

Švédská společnost nedávno LELO představila svůj superodolný kondom, který díky nové struktuře odolá i bodci jehly. Podle Filipa Sedece, zakladatele společnosti LELO, je kouzlo jeho pevnosti dáno šestiúhelníkovou povrchovou strukturou. Vývojáři při návrhu nových kondomů čerpali inspiraci v přírodě i v současné vědě. Pevnost šestiboké struktury využívají například včelí plástve nebo nejpevnější materiál dneška - grafen.

Odolné kondomy LELO HEX lze v současné době pořídit prostřednictvím crowdfundingového portálu Indiegogo za 14 dolarů (přibližně 330 korun) v balení po 12 kusech.

  • Zdroj textu

    indiegogo.com

  • Zdroj fotografií

    indiegogo.com, LELO


Další články v sekci