Inspirována labutí: Italská superjachta Avanguardia za 11 miliard

05.09.2020 - Zuzana Rychlá


Reklama

Italské designérské studio Lazzarini Design představilo svou vizi superjachty. Jejich Avanguardia na první pohled zaujme neobvykle řešenou řídící věží, která připomíná hlavu labutě. Nejde ale jen o bezúčelný designérský výstřelek, struktura „labutí hlavy“ se v případě potřeby může oddělit od „krku“ a přeměnit se tak na samostatný 16metrový člun.

TIP: Unikátní silueta a odvážný zevnějšek: Nepřehlédnutelná superjachta Epiphany

Avanguardia nabízí vše, co lze od superjachty čekat – luxusně vybavené kajuty pro 24 pasažérů a zázemí pro 22 členů posádky. Na zadní palubě se nachází dva heliporty a nechybí ani hangáry pro vrtulníky nebo garáže pro auta. O pohon jachty se stará centrální motor MTU Rolls-Royce, který jí umožní dosáhnout maximální cestovní rychlosti 18 uzlů. Plavidlo ale disponuje také dvojící elektrických motorů. Odhadovaná cena 137 metrů dlouhé jachty je podle jejího designéra Pierpaola Lazzariniho 500 milionů dolarů (v přepočtu 11 miliard korun). 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

„George Low byl dobrý ve všem. Měl hodnotu deseti mužů.“ Těmito slovy vzpomínal na svého kolegu (na snímku) další legendární manažer Apolla Robert Gilruth. (foto: NASA, CC0)

Vesmír

Mrtvolu Angela Solimana nechali údajně na pokyn císaře Františka II. stáhnout z kůže, vycpat a vystavit. (foto: Wikimedia Commons, Gottfried Haid, CC0)

Historie

Tradice spojená s vařením boršče je podle UNSCO natolik ohrožená současným konfliktem na Ukrajině, že si zasluhuje zvláštní ochranu. (foto: Pixabay, ArtemisCC0)

Zajímavosti

Tartarocyoni s mršinou kytovce. (ilustrace: Denny Navarra, CC BY 4.0)

Věda

Explodující USS Lexington a v pozadí USS Yorktown (CV-5) a USS Hammann (DD-412). (foto: Wikimedia Commons, U.S. Navy, CC0)

Válka

V křesťanské společnosti se konzumace masa rozšířila ve 4. století. Značná část raných křesťanů pravděpodobně byla vegetariány.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907