Inspirována labutí: Italská superjachta Avanguardia za 11 miliard

05.09.2020 - Zuzana Rychlá


Reklama

Italské designérské studio Lazzarini Design představilo svou vizi superjachty. Jejich Avanguardia na první pohled zaujme neobvykle řešenou řídící věží, která připomíná hlavu labutě. Nejde ale jen o bezúčelný designérský výstřelek, struktura „labutí hlavy“ se v případě potřeby může oddělit od „krku“ a přeměnit se tak na samostatný 16metrový člun.

TIP: Unikátní silueta a odvážný zevnějšek: Nepřehlédnutelná superjachta Epiphany

Avanguardia nabízí vše, co lze od superjachty čekat – luxusně vybavené kajuty pro 24 pasažérů a zázemí pro 22 členů posádky. Na zadní palubě se nachází dva heliporty a nechybí ani hangáry pro vrtulníky nebo garáže pro auta. O pohon jachty se stará centrální motor MTU Rolls-Royce, který jí umožní dosáhnout maximální cestovní rychlosti 18 uzlů. Plavidlo ale disponuje také dvojící elektrických motorů. Odhadovaná cena 137 metrů dlouhé jachty je podle jejího designéra Pierpaola Lazzariniho 500 milionů dolarů (v přepočtu 11 miliard korun). 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda
Vesmír

Udržování podmořských ropovodů s využitím lidské síly stojí víc než dva miliony korun za jediný den. V blízké budoucnosti by je však mohly značně urychlit a zlevnit autonomní drony.

Zajímavosti

Finští vojáci přeházejí sovětskou hranici poblíž Tohmajärvi v létě 1941. Helsinky deklarovali svoji účast ve válce jako obrannou.

Válka

Jednáte pomalu!

freska Ježíše
kde: Španělsko | kdy: 2012

Freska Ecce homo, kterou v kostelíku nedaleko španělské Zaragozy před více než sto lety vytvořil Elías García Martínez, postupně „opadávala“ vinou vlhkosti. Ministerstvo kultury ji sice hodlalo nechat zrestaurovat, ale v porovnání s tamní důchodkyní Cecilií Giménezovou jednalo příliš pomalu: Vitální osmdesátnice vzala dílo do vlastních rukou a pohřbila historickou malbu pod nánosy nové barvy. Výsledek jejího snažení připomíná mazanici malého dítěte, které si hraje s pastelkami. Památku sice původně čekala oprava, ale z poničeného Ježíše se stala internetová senzace a do města kvůli němu proudí davy turistů – takže zatím zůstává ve zbídačeném stavu.

Revue
Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907