Unikátní silueta a odvážný zevnějšek: Nepřehlédnutelná superjachta Epiphany

21.05.2016 - Stanislav Mihulka

Britský návrhář představil zbrusu novou luxusní superjachtu - nechybí na ní kinosál, bazén nebo třeba tělocvična


Reklama

I přes své mládí je britský konstruktér Andy Waugh považován za jednoho z nejžádanějších návrhářů superluxusních jachet. Od roku 2008 působí v předním londýnském návrhářském studiu H2 Yacht Design, specializujícím se na superluxusní plavidla pro movité klienty.

Nejnovějším počinem Andyho Waugha je návrh 130 metrů dlouhé, odvážné, elegantní a přitom i praktické superjachty Epiphany.

Luxus na hladině

Superjachta Epiphany nabídne svému majiteli dokonalý luxus, v němž nechybí vlastní kinosál, bazén, plně vybavená tělocvična a lázně, plochy k opalování, VIP kajuty s balkonem a přepychové salonky. Cena jachty nebyla zveřejněna a není ani jasné, zda vůbec opustí svět virtuálních rýsovacích prken. Pokud se ale najde dostatečně movitý klient, bude si muset připravit několik set milionů dolarů.

TIP: Největší superjachta světa bude stát 30 miliard korun

Trh se superluxusními plavidly je podobně jako trh se soukromými tryskáči určený pro velice úzkou ale extrémně bohatou klientelu – odhaduje se, že na celém světě existuje jen okolo 4 tisíc těchto skutečně superluxusních lodí. Mezi nejčastější klienty patří ruští oligarchové a ropní šejci ze Středního východu. Ti jen v loňském roce nakoupili luxusní jachty za 22 miliard dolarů (v přepočtu přes 500 miliard korun).

Reklama

  • Zdroj textu:

    Yacht Harbour, Andy Waugh / Yacht Design

  • Zdroj fotografií: Andy Waugh / Yacht Design

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pozorovat tajnůstkářské křečky velké během krmení je pro zoologa neobyčejným zážitkem

Příroda

Kdysi se tu normálně žilo a lidé si dávali snídaně v bufetu. Děti, které se zde narodily a vyrostly, se však většinou nedožily ani padesátky.

Zajímavosti
Vesmír

Dvouhohý robot Cassie zvládl uběhnout pětikilometrovou trať za 53 minut a 3 sekundy. Špičkoví lidští sportovci zvládají stejnou vzdálenost za méně než 13 minut.

Věda

Magdaléna Francouzská, známá také jako Magdaléna z Valois, se snoubencem Ladislavem Pohrobkem.

Historie

Terej bílý obývá převážně pobřežní vody severního Atlantiku a Tichého oceánu. Pro nás je jedním z nejlepších míst, kde jej můžeme pozorovat, malý německý ostrov Helgoland v Severním moři.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907