Unikátní silueta a odvážný zevnějšek: Nepřehlédnutelná superjachta Epiphany

Britský návrhář představil zbrusu novou luxusní superjachtu - nechybí na ní kinosál, bazén nebo třeba tělocvična

21.05.2016 - Stanislav MihulkaI přes své mládí je britský konstruktér Andy Waugh považován za jednoho z nejžádanějších návrhářů superluxusních jachet. Od roku 2008 působí v předním londýnském návrhářském studiu H2 Yacht Design, specializujícím se na superluxusní plavidla pro movité klienty.

Nejnovějším počinem Andyho Waugha je návrh 130 metrů dlouhé, odvážné, elegantní a přitom i praktické superjachty Epiphany.

Luxus na hladině

Superjachta Epiphany nabídne svému majiteli dokonalý luxus, v němž nechybí vlastní kinosál, bazén, plně vybavená tělocvična a lázně, plochy k opalování, VIP kajuty s balkonem a přepychové salonky. Cena jachty nebyla zveřejněna a není ani jasné, zda vůbec opustí svět virtuálních rýsovacích prken. Pokud se ale najde dostatečně movitý klient, bude si muset připravit několik set milionů dolarů.

TIP: Největší superjachta světa bude stát 30 miliard korun

Trh se superluxusními plavidly je podobně jako trh se soukromými tryskáči určený pro velice úzkou ale extrémně bohatou klientelu – odhaduje se, že na celém světě existuje jen okolo 4 tisíc těchto skutečně superluxusních lodí. Mezi nejčastější klienty patří ruští oligarchové a ropní šejci ze Středního východu. Ti jen v loňském roce nakoupili luxusní jachty za 22 miliard dolarů (v přepočtu přes 500 miliard korun).

  • Zdroj textu

    Yacht Harbour, Andy Waugh / Yacht Design

  • Zdroj fotografií

    Andy Waugh / Yacht Design


Další články v sekci