Unikátní silueta a odvážný zevnějšek: Nepřehlédnutelná superjachta Epiphany

21.05.2016 - Stanislav Mihulka

Britský návrhář představil zbrusu novou luxusní superjachtu - nechybí na ní kinosál, bazén nebo třeba tělocvična


Reklama

I přes své mládí je britský konstruktér Andy Waugh považován za jednoho z nejžádanějších návrhářů superluxusních jachet. Od roku 2008 působí v předním londýnském návrhářském studiu H2 Yacht Design, specializujícím se na superluxusní plavidla pro movité klienty.

Nejnovějším počinem Andyho Waugha je návrh 130 metrů dlouhé, odvážné, elegantní a přitom i praktické superjachty Epiphany.

Luxus na hladině

Superjachta Epiphany nabídne svému majiteli dokonalý luxus, v němž nechybí vlastní kinosál, bazén, plně vybavená tělocvična a lázně, plochy k opalování, VIP kajuty s balkonem a přepychové salonky. Cena jachty nebyla zveřejněna a není ani jasné, zda vůbec opustí svět virtuálních rýsovacích prken. Pokud se ale najde dostatečně movitý klient, bude si muset připravit několik set milionů dolarů.

TIP: Největší superjachta světa bude stát 30 miliard korun

Trh se superluxusními plavidly je podobně jako trh se soukromými tryskáči určený pro velice úzkou ale extrémně bohatou klientelu – odhaduje se, že na celém světě existuje jen okolo 4 tisíc těchto skutečně superluxusních lodí. Mezi nejčastější klienty patří ruští oligarchové a ropní šejci ze Středního východu. Ti jen v loňském roce nakoupili luxusní jachty za 22 miliard dolarů (v přepočtu přes 500 miliard korun).

Reklama

  • Zdroj textu:

    Yacht Harbour, Andy Waugh / Yacht Design

  • Zdroj fotografií: Andy Waugh / Yacht Design

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Smrt Julia Caesara, těsně před vznikem císařství

Věda

Záběr výbuchu z 16. července 1945 v Novém Mexiku – nechybělo ale zas tak moc, aby atomovou bombu sestrojilo i nacistické Německo. Ve výřezu první atomová bomba odpálená během testu Trinity. (foto: Shutterstock + Wikimedia Commons, Federální vláda Spojených států amerických, CC0)

Zajímavosti

Vytrženo z kontextu

The Furniture Lift | Leandro Erlich

Argentinský umělec Leandro Erlich si pro svou neotřelou instalaci zvolil náměstí ve francouzském Nantes. Přímo nad jeho střed do výšky zhruba deseti metrů umístil kus rohové budovy, k jejímuž oknu vede nábytkový výtah. Erlich si zakládá na realističnosti svých projektů, a výsek stavby se proto jeví velmi uvěřitelně: Nechybějí ani takové detaily jako cihly ve stěnách či prostory pod podlahou. Kus konstrukce vyrobený z ultralehkých materiálů přitom nedrží ve vzduchu žádná pomocná lana – jeho jedinou oporu představuje právě žebřík. (foto: Profimedia)

Revue

Sebereplikující se von Neumannovy sondy by mohly vydávat rádiové záření, které je schopen do veliké vzdálenosti detekovat radioteleskop FAST.

Vesmír

Plamének plotní běžně kvete od června do září, často se však s jeho květy potěšíme i v říjnu a výjimečně dokonce i počátkem listopadu. Plamének dokáže dokonale skrýt dřeviny i ploty, po nichž se pne.

Příroda

Portrét Perchty z Rožmberka, detail obrazu z 19. století, který se nachází na hradě Rožmberk.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907