Japonec chová nevšedního domácího mazlíčka: Padesátikilového kajmana

08.11.2016 - Zuzana Rychlá


Reklama

Většina lidí si jako domácího mazlíčka pořídí psa nebo kočku. Domácím miláčkem pětašedesátiletého Japonce Nobumitsu Murabayashi je dvoumetrový kajman. Exotické zvíře si Murabayashi pořídil již před 34 lety. „Když jsem jej kupoval, nikdy by mě nenapadlo, že by mohl vyrůst do takových rozměrů,“ říká o svém zvířecím společníkovi odhodlaný chovatel.

Pro chov divokého plaza si musel Murabayashi vyřídit úřední razítko – domácí chov kajmanů totiž v Japonsku podléhá úřední povolení. Padesátikilový plaz sdílí se svým páníčkem a jeho manželkou domácnost a doprovází je na vodítku na cestách po městě. Jako správný chovatel věnuje Murabayashi svému mazlíčkovi odpovídající péči – kromě stravy a pohlazení tak dochází i na čištění zubů a koupel ve vaně.

Reklama

  • Zdroj textu:

    dailymail.co.uk

  • Zdroj fotografií: Profimedia, Caters Clips

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pozorovat tajnůstkářské křečky velké během krmení je pro zoologa neobyčejným zážitkem

Příroda

Kdysi se tu normálně žilo a lidé si dávali snídaně v bufetu. Děti, které se zde narodily a vyrostly, se však většinou nedožily ani padesátky.

Zajímavosti
Vesmír

Dvouhohý robot Cassie zvládl uběhnout pětikilometrovou trať za 53 minut a 3 sekundy. Špičkoví lidští sportovci zvládají stejnou vzdálenost za méně než 13 minut.

Věda

Magdaléna Francouzská, známá také jako Magdaléna z Valois, se snoubencem Ladislavem Pohrobkem.

Historie

Terej bílý obývá převážně pobřežní vody severního Atlantiku a Tichého oceánu. Pro nás je jedním z nejlepších míst, kde jej můžeme pozorovat, malý německý ostrov Helgoland v Severním moři.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907