Kanaďanka dokáže nosem vypískat Beethovenovy sonáty i filmové melodie

Pískání nosem může být podobně otravné jako třeba chrápání. Jak ale ukazuje příklad Kanaďanky LuLu Lotus, může vám vynést i zápis do slavné knihy rekordů

17.01.2024 - Martin Reichman



Svou schopnost pískat nosem objevila Kanaďanka LuLu Lotus již v sedmi letech. Během dětství ji využívala k rošťárnám ve škole i k pobavení spolužáků a později svými kousky bavila i obecenstvo sociálních sítí.

K úsilí přetavit svou jedinečnou schopnost v zápis do slavné Guinnessovy knihy rekordů ji inspiroval populární dokumentární film z dílny Netflixu o producentovi a dýdžeji Stevu Aokim. Cesta k němu ale nebyla jednoduchá. Pravidla Guinnessovy knihy vyžadují alespoň tři nezávislá měření profesionální technikou. Firmu, která by takové měření zvládla, našla LuLu v kanadském městě Mississauga, kde jí technici naměřili hlasitost 44,1 decibelů. To odpovídá hlasitosti zpěvu některých druhů ptáků, hučení lednice, tišší konverzaci nebo třeba zvuku mírného deště.

Následné schvalování zápisu trvalo dva roky. LuLu Lotus se tak nedávno zařadila o bok Luca Zocchi, kterému administrátoři Guinnessovy knihy rekordů přiznali v rce 2014 nejhlasitější pískot vůbec (125 dBA) nebo Calogera Gambina, který dokázal v roce 2019 vyluzovat pískot bez použití prstů o síle 117,4 dBA. 

V případě LuLu Lotus ale nejde jen o hlasitost vydávaného zvuku. Kanaďanka dokáže nosem zapískat Beethovenovy sonáty i populární filmové melodie. Za neobyčejnou superschopností se podle jejích slov skrývá specifická práce s krčními svaly.

Nejhlasitější rekordy slavné knihy

nejhlasitější tlesknutíAlastair Galpin113 dBA
nejhlasitější zaznamenané chrápáníKare Walkert93 dBA
nejhlasitější kočičí vrněníMerlin67,8 dBA
nejhlasitější štěkot psaCharlie113,1 dBA
nejhlasitější chroupnutí do jablka Felix Michels84,6 dBA
nejhlasitější prásknutí bičemAdam Winrich148,7 dBA
nejhlasitější zaznamenané mlasknutíKunal Jain114,2 dBA
nejhlasitější praskání kloubů na prstechMiguel Angel Molano83,2 dBA


Další články v sekci