Karneval bláznivých rekordů: Netradiční zápisy do Guinnessovy knihy

První Guinnessova kniha rekordů byla vydána v roce 1954 a od té doby se její obsah neustále rozšiřuje. Při pokusu o zápis do jedné z nejprodávanějších knih na světě jsou soutěžící ochotni podstoupit ledacos. V následujícím přehledu uvidíte kousky z nejpodivnějších

08.06.2022 - Dagmar Kulaviaková

Sendvič pro obra

Neporadil by si s ním ani pořádný jedlík. Řeč je o největším sendviči na světě, který v dubnu 2004 vytvořili pracovníci několika firem v Mexico City. Dobrota představená na hlavním náměstí Zocalo vážila 3 178 kg a zabrala plochu téměř 12 m². (foto: Shutterstock)


Nahota v tisících

Hlavní náměstí v Mexico City se v květnu 2007 zaplnilo osmnácti tisíci nahými lidmi – svlékli se, aby zapózovali slavnému fotografovi Spenceru Tunickovi. Focení na jednom z největších náměstí na světě trvalo hodinu a modelové při něm zaujímali polohy vestoje i vleže. (foto: Shutterstock)


Horská závrať

Trasa dlouhá 995 metrů znamenala pro Freddyho Nocka ze Švýcarska světové prvenství v  neobvyklé kategorii provazolezectví. Nock však překonával svůj vlastní rekord. Pro svůj zatím nejdelší „výlet“ si v srpnu 2012 vybral lanovku na nejvyšší německou horu Zugspitze (2 962 m), která se nachází poblíž lyžařského střediska Garmisch-Partenkirchen. (foto: Shutterstock)


Síla vozíčkářů

Soutěživého ducha mají i lidé s hendikepem. Dokázali to v květnu 2011 na vojenském letišti Melsbroek poblíž belgické metropole Bruselu. Tým složený z 84 vozíčkářů utáhl nákladní letadlo C130. Stroj vážící 67 tun táhli přes sto metrů(foto: Shutterstock)


Magnetický muž

Gruzínec Etibar Elchiyev dokáže své tělo proměnit v magnet. V roce 2011 udržel 39letý trenér kickboxu tímto způsobem na svém krku a hrudníku padesát kovových lžic. Svou show v Tbilisi pak ještě vylepšil, když necelých 27 vteřin udržel 92kg muže, který seděl na části kapoty auta vážící 14 kg. Později se ale ukázalo, že o žádný magnetismus ve skutečnosti nešlo. Gruzínský kouzelník podle odborníků disponuje neobvykle lepkavou a elastickou kůží se zvýšenou produkcí kožního mazu. Pokud by si své tělo například přikryl tenkou látkou, nebo posypal dětským pudrem, o svou tajemnou schopnost by rázem přišel. (foto: Shutterstock)
  • Zdroj textu

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií

    Shutterstock


Další články v sekci