Katastrofa minutu po minutě: Potopení Titanicu v reálném času

21.04.2016 - Martin Reichman


Reklama

U příležitosti 104 výročí potopení slavného Titanicu vzniklo působivé video, zachycující posledních 160 minut existence tohoto „nepotopitelného“ zaoceánského parníku. Titanic narazil do ledové kry pátý den své první plavby. Od okamžiku, kdy hlídkující námořník Frederick Fleet zpozoroval blížící se nebezpečí, zbývalo do srážky jen 37 sekund.

TIP: Osudové rozhodnutí: Proč Titanic neměl nikdy vyplout

Zkáza Titanicu, která si vyžádala 1500 obětí, ve svém důsledku vedla k mnoha bezpečnostním změnám – na lodích se zvýšily počty záchranných člunů (na Titanicu byly čluny jen pro polovinu cestujících), zavedla se nová pravidla pro nepřetržité rádiové spojení lodí a vznikla i první mezinárodní smlouva popisující bezpečnostní standardy na moři.  Mimochodem, slavný film Jamese Camerona z roku 1997 je jen o 34 minut delší, než samotná zkáza Titaniku.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: YouTube

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Snímek z prosince 1941 dobře ilustruje, že kvalitně maskovaní rudoarmějci mohli útočníky snadno překvapit. Na fotografi i se nachází minimálně 11 vojáků v převlečnících s kapucemi.

Válka

Odborníci odhadují, že pilotované sondy doletí ke svůdným prstencům Saturnu během příštího století.

Vesmír

Thanatosdrakon amaru v životní velikosti, se svým objevitelem.

Věda

Svatá Hedvika Slezská se věnovala službě pro blaho svého lidu a prohloubení křesťanské víry. Zakládala nemocnice, ošetřovací ústavy a kláštery.

Historie

Psi (ale i třeba kočky) mají stejně jako člověk dvě sady zubů – mléčnou a trvalou. Mléčný chrup psa je tvořen 28 zuby, trvalý 42 zuby.

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907