Kdo si počká: 30 let sázel stejná čísla. V jeden den vyhrál hned dvakrát

16.07.2020 - Vilém Koubek

Po třiceti letech neúspěšného sázení vyhrál Američan během jednoho dne rovnou dvě loterie


Reklama

Jistý muž z Colorada, známý pouze pod jménem Joe B., tři desetiletí sázel v loterii totéž číslo – a bohužel stále marně. O to větší bylo jeho překvapení, když nakonec vyhrál hned dvě losování. Jednoho dne na konci března si koupil první lístek ráno a druhý večer, v trafice vzdálené necelé dva kilometry. Opět vsadil stejná čísla – konečně se dočkal: Jeho štěstí získalo podobu dvou šeků na milion dolarů. Na otázku reportérů, co s penězi udělá, Joe pouze odpověděl, že má jisté plány… 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Opičí neštovice jsou onemocněním vyvolaným virem rodu Ortopoxvirus z čeledi Poxviridae. Virus se obvykle na člověka přenáší kousnutím, škrábnutím nebo přímým kontaktem s krví infikovaných živočichů. 

Věda

Nejvyhlášenějším resortem pro římskou smetánku bylo v antice Baiae.

Historie

První tank Heavy Mark I měl osmičlennou osádku, přičemž polovinu zaměstnaly motory a řízení stroje.

Válka

Ježura australská při hledání své oblíbené potravy – mravenců.

Příroda

Pěstitelskou doménou singapurské botanické zahrady se staly orchideje.

Zajímavosti

Utkání dvou černých děr

Tento snímek vznikl kombinací dat v oboru rentgenového záření z družice Chandra X-ray Observatory a fotografie ve vizuálním oboru, pořízené pomocí HST. Představuje galaxii NGC 6240, která je od Země vzdálena 400 milionů světelných roků a promítá se do souhvězdí Hadonoše.

Uprostřed snímku jsou dvě černé díry, které od sebe dělí vzdálenost 3 000 světelných let. Jsou viditelné jako jasné bodové zdroje rentgenového záření. Nakonec se pravděpodobně přiblíží k sobě a splynou v jednu velkou černou díru.

Co se stane, když se tyto exotické objekty začnou navzájem ovlivňovat, zůstává pro astronomy zatím hádankou. Jedno je však jisté: uvolní se při tom obrovské množství energie a do prostoru budou vyslány gravitační vlny. (NASA/CXC/MIT/C.Canizares, M.Nowak, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907