Kotě se čtyřma ušima je hvězdou internetu

15.11.2021 - Zuzana Rychlá

Fyzické změny, způsobené dědičnými genetickými mutacemi, obvykle nejsou žádnou výhrou. Pro kotě, které se narodilo se čtyřma ušima, to ale naštěstí neplatí


Reklama

Kotě ruské modré kočky se kvůli dědičné genetické mutaci narodilo s dvěma páry uší. Tělesná vada mu ale vynesla hvězdnou popularitu – instagramový účet @midas_x24 si během pouhého měsíce našel desetitisíce příznivců.

TIP: Kočičí kleptomanka: Panička v Oregonu má kočku, která krade v sousedství

Midase, jak se kotě jmenuje, se krátce po narození ujala turecká majitelka Canis Dosemeci, která jej získala od své kamarádky. Podle veterináře nepředstavuje nadbytečný pár uší pro Midase žádnou výhodu ale naštěstí ani žádnou újmu. Sluch kočky je podle všeho zcela normální. Pár uší navíc ale není jedinou zvláštností kočičí hvězdy – na svém břiše se pyšní i roztomilou bílou skvrnou ve tvaru srdce. 

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kterým směrem utíkají prchající srny? Jedna z mnoha otázek, kterou si kladl česko-německý výzkumný tým.

Příroda
Zajímavosti

Černá skříňka Země vyroste na blíže neurčeném místě na ostrově Tasmánie. Designem se podobá populárnímu Špicberskému globálnímu úložišti semen v Norsku.

Věda

Bohatá úroda chilli papriček na palubě ISS v experimentu PH-04.

Vesmír

Hugh O’Flaherty (1898–1963) zachránil za druhé světové války v Římě tisíce ohrožených lidí.

Historie

<h3>Praktické dílo pouště</h3><p>Kočovný život v mongolských stepích provázejí každodenní obtíže v podobě měnících se teplot, písečných bouří a dalších nebezpečí. Proto tam spatřil světlo světa tradiční oděv, který je nejen estetický, ale i praktický. Základ krojů pro muže i ženy tvoří „dél“: Hedvábný plášť přiléhající k tělu může přitom zároveň posloužit jako přikrývka, polštář či stan. Především lovci se proti chladnému počasí chrání kožešinami. Dekorativní klobouky pak dokládají příslušnost ke kmeni.</p>

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907