Krasavice s dlouhým krokem: Australská modelka má možná nejdelší nohy na světě

27.01.2017 - Zuzana Rychlá


Reklama

Dnes je na své dlouhatánské nohy pyšná, vždy tomu tak ale nebývalo. Caroline Arthur si v mládí kvůli své výšce vyslechla nejednu štiplavou poznámku. „Říkali mi všelijak, nejčastěji mrakodrap,“ vzpomíná dnes devětatřicetiletá Australanka na krušné chvilky v dětství. Ani dnes není se svou výškou 188 centimetrů snadno k přehlédnutí. Impozantní výšku této bývalé modelky podtrhují její neobyčejně dlouhé nohy. Od kyčle k patě měří 130,8 centimetru což představuje 69 % její výšky! 

Titulem dámy s nejdelšíma nohama a zápisem v Guinessově knize rekordů se aktuálně pyšní Ruska Světlana Pankratova, jejíž nohy měří 132 centimetry. Rozdíl je to natolik malý, že se Caroline rozhodla, že si své nohy nechá oficiálně přeměřit. „Rozhodně mám nejdelší nohy v Austrálii, zda jsou i nejdelší na světě se brzy uvidí,“ říká s úsměvem dlouhonohá Australanka.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Barcroft TV

  • Zdroj fotografií: Barcroft TV

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Krom případu Kathleen Grundyové vyšetřovala policie také úmrtí 27 dalších pacientů Harolda Shipmana, z nichž někteří také „změnili“ závěť v lékařův prospěch.

Zajímavosti

Dron Zephyr S při letních testech

Věda

Azincourt: Nedisciplinovaní rytíři

Psal se rok 1415 a schylovalo se k jedné z nejdůležitějších bitev stoleté války, ke které mělo dojít u severofrancouzského Azincourtu. Anglické vojsko se tehdy vylodilo na pobřeží a čekalo na rozhodný boj. Odhadem 6 000 až 9 000 vojáků zápolilo s vyčerpáním, zato Francouzi šli do boje se vší vervou. Byla to obrovská armáda, která prý mohla čítat až 36 000 mužů. K vidění zde byla krásná brnění. Silní koně. Jedno jim ale chybělo. Disciplína.

Když boj začal, dostávali se francouzští jezdci jen těžko k nepříteli. Urozencům navíc šlo spíše o ukázku osobní statečnosti a kopyta těžkých koní se navíc nořila hluboko do bláta, které vytvořily deště z předcházející noci. Angličané měli nádavkem jednu obrovskou výhodu, a totiž dlouhé luky, i když jejich role asi nebyla tak dominantní, jak se kdysi tvrdilo. Rozhodně však dokázaly vystřelit stovky vraždících nástrojů za minutu a francouzská převaha se proto rychle zmenšovala. Země galského kohouta nakonec utržila drtivou porážku a přišla o výkvět svého rytířstva. Zatímco na anglické straně prý padlo 15 rytířů, Francouzi jich ztratili kolem 5 000. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Dostane-li se planetka do Kirkwoodovy mezery, vytlačí ji odtud působení gravitační síly Jupitera.

Vesmír
Revue

Puklinový kaňon nazvaný Subway (podzemka) patří k nejvyhlášenějším místům Národního parku Zion.

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907