Kukuřičné vločky měly snížit sexuální choutky a bránit masturbaci

08.02.2017 - Kateřina Helán Vašků

Věděli jste, že kukuřičné vločky lidé snídají již 139 let? Kromě zdravé snídaně měly za úkol snížit sexuální choutky a bránit masturbaci

Vločkami ku zdraví a proti neřesti -<p>Tvrzení, že „snídaně je nejdůležitějším jídlem dne“, představovalo původně reklamní slogan. </p>
Vločkami ku zdraví a proti neřesti -

Tvrzení, že „snídaně je nejdůležitějším jídlem dne“, představovalo původně reklamní slogan. 


Reklama

Kukuřičné vločky vynalezl americký lékař John Harvey Kellogg, který chtěl ve svém sanatoriu nabídnout pacientům zdravější alternativu snídaně. Hluboce nábožensky založený adventista sedmého dne ovšem věřil, že vločky vyřeší nejen zažívací obtíže Američanů spojené s nadměrnou konzumací masa. Tvrdil také, že napomohou snížit sexuální choutky (vyvolané masem) a zabrání masturbaci, kterou považoval za jeden z velkých hříchů. 

Původní vločky z roku 1878 pojmenované Granula nebyly sladké, a aby se vůbec daly pozřít, musely se namáčet v mléce. Přesto jejich obliba rostla a firma Sanitas Food Company, kterou lékař roku 1897 založil spolu se svým bratrem Keithem, prodala už v první sezoně 50 tun výrobku. 

Navzdory nesouhlasu vynálezce začaly od roku 1940 různé společnosti do vloček přidávat cukr kvůli lepším prodejům. Pověst zdravé potraviny si však kukuřičné lupínky udržely – především díky masivní reklamě, podle níž měla jejich konzumace vyléčit vše, od malárie až po zánět slepého střeva. Také tvrzení, že „snídaně je nejdůležitějším jídlem dne“, představovalo původně reklamní slogan. Ve své kampani jej v roce 1944 použila firma General Foods, aby tak zvýšila prodej cereálií.

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock



Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Francouzští rezervisté v Paříži během 1. světové války. Město na Seinou bylo první evropskou metropolí, která naplno zažívala hrůzu z náletů. (foto: Picryl, Library of CongressCC0)

Historie

O nekontrolované „oslavné“ výstřely není nouze především při nejrůznějších příležitostech na Blízkém východě. (foto: Profimedia)

Zajímavosti

Botox se často používá k vyhlazování vrásek na čele. (foto: Shutterstock)

Věda

Kráter v arizonské poušti, dnes označovaný jako Barringerův, je první strukturou vědecky identifikovanou coby důsledek dopadu kosmického tělesa. (foto: Flickr, Arizona's Earth Science Photo Gallery, Dale NationsCC BY-NC 2.0)

Vesmír

Vrcholy masívu Ypsarionu spadají na východ strmými stěnami. (foto: Peter Hupka - se souhlasem k publikování)

Příroda
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907