Londýnské metro čelí kočičí invazi

14.09.2016 - Martin Reichman


Reklama

Cestující londýnského metra ze stanice Clapham dost možná nevěřili svým očím. Doslova z každičkého koutu stanice na ně koukala kočičí tvář. Neobvyklou „kočičí invazi“ mají na svědomí opravdu kočky, tedy přesněji skupina, která si říká CATS (Citizens Advertising Takeover Service). 

Skupina prostřednictvím dárců vybrala 23 tisíc liber a skoupila veškeré reklamní plochy ve stanici. Obvyklé reklamy pak nahradili obrázky opuštěných koček žijících v londýnských útulcích

„Snažili jsme se představit svět, kde veřejná prostranství probouzí to lepší v nás. Doufáme, že jsme dali cestujícím příležitost přemýšlet o tom, co je v životě důležité,“ okomentoval neobvyklou akci zakladatel skupiny James Turner.

Reklama

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Glimpse, weglimpse.co

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Královna měla pro Sarah Forbes Bonettu slabost – i ona se cítila v dětství osamělá a smutná.

Historie

Název dugong pochází z malajštiny, kde „duyung“ znamená „mořská dáma“. Vzhledově tato paralela dost vázne, ale je pravda, že v přítomnosti potápěčů se tito tvorové chovají velmi povzneseně.

Příroda

Nejdůležitějším plynem atmosféry je dusík – plyn špatně rozpustný v kapalinách, který v lidském těle v podobě bublinek dokáže napáchat rozsáhlé škody. 

Zajímavosti

Rekonstrukce vikingské osady v L'Anse aux Meadows.

Věda
Vesmír

Inspektor Izraelského památkového úřadu s objeveným mečem.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907