Losangeleská módní značka vyrábí boty z recyklovaných erotických pomůcek

Americká módní značka Rose In Good Faith zvolila jako základ pro výrobu bot poněkud netradiční materiál – recyklované erotické pomůcky

19.09.2022 - Martin ReichmanNápad využít erotické pomůcky jako materiál pro výrobu bot, dostal zakladatel firmy Rose In Good Faith David Teitelbaum během návštěvy výrobního provozu společnosti Doc Johnson, která se zabývá výrobou erotických hraček pro dospělé. Zaujalo ho množství nevyhovujících a poškozených produktů, které by jinak skončily ve spalovně nebo na skládce.

Vzhledem k tomu, že převažujícím materiálem pro výrobu erotických pomůcek je ethylenvinylacetát, rozhodl se, že vyřazené kusy zpracuje a použije je jako základ pro výrobu bot označovaných jako Plastic Souls. Ethylenvinylacetát se běžně používá jako materiál k výrobě různého sportovního náčiní – lyžařských bot, cyklistických sedel, hokejových rukavic a helem, vodních lyží nebo třeba rybářských prutů.

TIP: V Irsku byla vydražena slonovinová sexuální pomůcka z viktoriánské éry

Podle Teitelbauma jde o příspěvek k odpovědnějšímu nakládání s plastovým odpadem. Zákazníky firma ubezpečuje, že jejich recyklované boty jsou vyrobené výhradně z nepoužitých pomůcek – poškozených během výroby nebo těch, které neprošly výstupní kontrolou kvality.


Další články v sekci