Losangeleská módní značka vyrábí boty z recyklovaných erotických pomůcek

19.09.2022 - Martin Reichman

Americká módní značka Rose In Good Faith zvolila jako základ pro výrobu bot poněkud netradiční materiál – recyklované erotické pomůcky

<p>Recyklované boty <em>Plastic Souls</em> firma vyrobila v limitované edici 500 kusů. <em>(foto: Rose In Good Faith, Ian Buosi, CC BY 4.0)</em></p>

Recyklované boty Plastic Souls firma vyrobila v limitované edici 500 kusů. (foto: Rose In Good Faith, Ian Buosi, CC BY 4.0)


Reklama

Nápad využít erotické pomůcky jako materiál pro výrobu bot, dostal zakladatel firmy Rose In Good Faith David Teitelbaum během návštěvy výrobního provozu společnosti Doc Johnson, která se zabývá výrobou erotických hraček pro dospělé. Zaujalo ho množství nevyhovujících a poškozených produktů, které by jinak skončily ve spalovně nebo na skládce.

Vzhledem k tomu, že převažujícím materiálem pro výrobu erotických pomůcek je ethylenvinylacetát, rozhodl se, že vyřazené kusy zpracuje a použije je jako základ pro výrobu bot označovaných jako Plastic Souls. Ethylenvinylacetát se běžně používá jako materiál k výrobě různého sportovního náčiní – lyžařských bot, cyklistických sedel, hokejových rukavic a helem, vodních lyží nebo třeba rybářských prutů.

TIP: V Irsku byla vydražena slonovinová sexuální pomůcka z viktoriánské éry

Podle Teitelbauma jde o příspěvek k odpovědnějšímu nakládání s plastovým odpadem. Zákazníky firma ubezpečuje, že jejich recyklované boty jsou vyrobené výhradně z nepoužitých pomůcek – poškozených během výroby nebo těch, které neprošly výstupní kontrolou kvality.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

100 dnů starý vlčí klon Maya. (foto: Sinogene Biotechnologies, CC0)

Věda

V Brně fungovala síť soukenických manufaktur, jedna z nich se nacházela na dnešní Lidické ulici. (foto: Archiv města Brna)

Historie

Miniaturní nenasytové

Kolibříci jsou nejmenšími zástupci ptáků na světě. Druh kalypta nejmenší (Mellisuga helenae), známý z Kuby, dosahuje délky pouze kolem 6 centimetrů a hmotnosti asi 2 gramy. Je tak jen asi dvakrát těžší než největší druh čmeláka. Srdce kolibříků (čeleď Trochilidae) tluče zhruba dvacetkrát za sekundu a jejich křídla mávnou za stejnou dobu dokonce osmdesátkrát. Aby malí opeřenci zvládli takový fantastický výkon, musí také hodně jíst – alespoň na poměry své velikosti. Každý den proto spořádají nektar v množství rovnajícím se až dvojnásobku vlastní hmotnosti! To z nich činí nejen největší jedlíky mezi ptáky, ale dokonce i jedny z největších nenasytů mezi všemi obratlovci.

Kolibříci mají neuvěřitelně výkonný metabolismus. Bylo změřeno, že srdeční rytmus může dosáhnout až 1 260 úderů za minutu a i v klidu se některé druhy nadechnou 250krát za minutu. Spotřeba kyslíku na gram svalové tkáně je u nich desetkrát vyšší než u elitních lidských atletů. (foto: Shutterstock)

Příroda
Vesmír

Nejstarší dosavadní doklad o užívání opia pochází z Mezopotámie - 3400 let př. n. l. Sumerové označovali mák setý, z něhož se opium získává, jako „radostnou rostlinu“. Samotný název „opium“  pochází ze starověké řečtiny (ópion) a znamená „šťáva z rostliny“. (foto: Unsplash, Tim Cooper, CC0)

Věda
Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907