V Irsku byla vydražena slonovinová sexuální pomůcka z viktoriánské éry

23.04.2017 - Zuzana Rychlá

V irském Oldcastlu byla vydražena vzácná sexuální pomůcka z viktoriánské éry, vyrobená ze slonoviny


Reklama

Obrazy, nábytek, bytové doplňky a další předměty, vesměs z viktoriánské éry, jsou k mání tento víkend v aukční síni Matthews v irském Oldcastlu. Největší zájem z celkem 1 100 nabízených předmětů ovšem vzbudila položka číslo 475 – 177 let stará sexuální pomůcka ze slonoviny.

Přestože se čekal značný zájem, skutečnost několikanásobně předčila původní očekávání. Viktoriánská dámská sexuální hračka, která byla původně nabízena za 300 eur se nakonec prodala za 3 200 eur (přibližně 84 tisíc korun). Zájem projevila celá stovka kupujících ze 40 zemí celého světa. Úspěšným dražitelem se nakonec stal neznámý kupec z USA.

Podle majitele aukční síně Damiena Matthewse šlo o jeden z nejzajímavějších kousků, jaký se v jeho aukční síni prodal. „Bylo to celkem šílené a zájem nás opravdu překvapil. Dostali jsme nabídky z muzeí, od majitelů sex-shopů, hospodyněk i lékařů,“ popsal průběh divoké aukce Matthews.

Vzácná pomůcka ze slonoviny byla vyrobena v Indii v roce 1840, později ji jako dárek pro milovanou manželku nechal vyzdobit bohatý obchodník v Číně. V průběhu časů doputovala až do Irska, kde byla nedávno znovu objevena. V prudérní viktoriánské éře nebyly podobné erotické hračky považovány za sexuální pomůcky, nýbrž za léčebné nástroje.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The Irish Times

  • Zdroj fotografií: Matthews Auction Rooms

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Černobílý mořský vlk

Mezi nejobávanější predátory mezi vodními savci nepochybně patří kosatka dravá (Orcinus orca) – až šestitunový kytovec. Kosatku coby vrcholného predátora v jejím přirozeném životním prostředí nic neohrožuje. Tito několikatunoví savci z čeledi delfínovitých dovedou plavat rychlostí bezmála 60 km/h, vidí skvěle nad hladinou i ve vodě, výborně slyší a pomáhají si také echolokací. Loví v organizovaných smečkách, proto se jí někdy přezdívá „mořský vlk“. V průměru pozře skoro čtvrt tuny masa denně a zabíjí bez problémů i velké žraloky nebo ploutvonožce.

Skutečné nebezpečí však představují pouze pro svou kořist. Ve volné přírodě ještě nedošlo k žádnému útoku na lidi, který by skončil smrtí – kosatky si člověka obvykle jen spletou se svým běžným úlovkem a včas se zastaví, což se připisuje jejich vysoké inteligenci. 

Příroda

Stalin a Gottwald na propagačním plakátu z padesátých let.

Historie
Vesmír

Chudoba není úplně zdravá pro vývoj dětí

Věda

Při poslechu hudby se podobně jako při dobrém jídle nebo sexu uvolňuje hormon dopamin. U 90 % lidí hraje při vnímání řeči zásadní roli levá mozková hemisféra a při vnímání hudebního signálu naopak pravá, která rozeznává především rozdíl ve výšce tónů. 

Zajímavosti
Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907