Maledivy nabídnou v aukci do pronájmu 16 neobydlených ostrovů

30.05.2021 - Zuzana Rychlá

<p>Atoly Malediv tvoří korálové útesy a písečné pásy, posazené na podmořském hřebenu, který se táhne od severu k jihu v délce 960 kilometrů.</p>

Atoly Malediv tvoří korálové útesy a písečné pásy, posazené na podmořském hřebenu, který se táhne od severu k jihu v délce 960 kilometrů.

Reklama

Maledivská vláda nabídne v aukci do pronájmu 16 z více než tisícovky svých většinou neobydlených ostrovů. Úspěšní dražitelé je získají na 50 let pod podmínkou, že na nich postaví hotel s alespoň stolůžkovou kapacitou. Kabinet doufá, že se mu tak podaří povzbudit turistický ruch poškozený pandemií.

Ostrov v Indickém oceánu na jihu Asie o rozloze 1,2 hektaru se nabízí za 210 000 dolarů (4,3 milionu korun), o něco větší o 10,4 ha je k mání za 1,5 milionu dolarů (31 milionů korun). Zájemci budou ve svých projektech nuceni brát ohled na tamní citlivé ekosystémy. Měli by využívat energii z obnovitelných zdrojů a zhruba polovina zdejší vegetace má zůstat nedotčená.

TIP: Italské městečko Castropignano nabízí domy k rekonstrukci za 1 euro

Přihlášky je možné podávat do 10. června. Z výhry se ale nutně nebude těšit ten, kdo za pronájem ostrova nabídne nejvíce. Vláda vytvořila bodový systém, kde je 60 bodů za nejvyšší nabídku, 20 bodů pokud projekt zaměstná alespoň ze 70 procent místní - z toho nejméně pět procent žen - a 10 bodů může zájemce získat, pokud vloží peníze do vládního fondu turistiky. Ministerstvo cestovního ruchu doufá, že tak v příštích třech letech vznikne 3 700 dalších lůžek, která s sebou přinesou investice za 370 milionů dolarů.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Pro zdravý rozvoj dětí je klíčová pestrá a vyvážená strava; zvládnout jim dodat vše potřebné při zachování veganských principů je velice náročné a bez spolupráce s odborníky může jít o hazard s jejich zdravím.

Zajímavosti
Historie

<h3>Americký symbol</h3><p>Pistole <strong>Colt 1911 v ráži .45 ACP</strong> je symbolem sama o sobě již po celé století. Speciální designový model opatřený vrstvou čtyřiadvacetikarátového zlata vznikl jako odkaz na 2. dodatek ústavy Spojených států, zaručující občanům právo držet a nosit zbraně i vytvářet milice. Její tvůrci omezili počet coltů na sto kusů pro každý stát USA a část zisku z jejich prodeje putuje na účet občanského sdružení, hájícího zájmy střelecké veřejnosti. Tento skvostný model je ovšem v současnosti beznadějně vyprodaný.</p>

Revue

Francis Arthur Rycroft se vyznamenal během první bitvy u El Alameinu, když se výrazně podílel na zničení silné nepřátelské pozice.

Válka

Vesmírný dalekohled Jamese Webba bude přibližně 7× citlivější než Hubbleův  kosmický teleskop (HST). (foto: NASA GSFC/CIL, Adriana Manrique GutierrezCC BY 2.0)

Vesmír

Odlomená kra A68A, obklopená menšími úlomky, 21. listopadu 2020.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907