Maledivy nabídnou v aukci do pronájmu 16 neobydlených ostrovů

30.05.2021 - Zuzana RychláMaledivská vláda nabídne v aukci do pronájmu 16 z více než tisícovky svých většinou neobydlených ostrovů. Úspěšní dražitelé je získají na 50 let pod podmínkou, že na nich postaví hotel s alespoň stolůžkovou kapacitou. Kabinet doufá, že se mu tak podaří povzbudit turistický ruch poškozený pandemií.

Ostrov v Indickém oceánu na jihu Asie o rozloze 1,2 hektaru se nabízí za 210 000 dolarů (4,3 milionu korun), o něco větší o 10,4 ha je k mání za 1,5 milionu dolarů (31 milionů korun). Zájemci budou ve svých projektech nuceni brát ohled na tamní citlivé ekosystémy. Měli by využívat energii z obnovitelných zdrojů a zhruba polovina zdejší vegetace má zůstat nedotčená.

TIP: Italské městečko Castropignano nabízí domy k rekonstrukci za 1 euro

Přihlášky je možné podávat do 10. června. Z výhry se ale nutně nebude těšit ten, kdo za pronájem ostrova nabídne nejvíce. Vláda vytvořila bodový systém, kde je 60 bodů za nejvyšší nabídku, 20 bodů pokud projekt zaměstná alespoň ze 70 procent místní - z toho nejméně pět procent žen - a 10 bodů může zájemce získat, pokud vloží peníze do vládního fondu turistiky. Ministerstvo cestovního ruchu doufá, že tak v příštích třech letech vznikne 3 700 dalších lůžek, která s sebou přinesou investice za 370 milionů dolarů.


Další články v sekci