Italské městečko Castropignano nabízí domy k rekonstrukci za 1 euro

02.12.2020 - Martin Reichman


Reklama

Italské městečko Castropignano, ležící jen 140 kilometrů od Říma, má dnes jen 900 stálých obyvatel. Ještě ve 30. letech minulého století jich zde žilo čtyřikrát více, většina se ale postupně vydala hledat štěstí do bohatších regionů na severu Itálie. Po odchozích zůstalo v obci mnoho prázdných a neudržovaných domů, které postupně chátrají. Radnice se proto rozhodla (podobně jako na jiných stejně postižených místech jihu Itálie) nalákat nové obyvatele nabídkou nemovitostí.

Domy v Castropignanu jsou k mání prakticky zadarmo – podmínkou jejich získání je vratná záloha ve výši dvou tisíc euro, a také příslib rekonstrukce domu do tří let od jeho nabytí. Starosta vesnice Nicola Scapillati si od plánu slibuje, že nově příchozí vdechnou umírající vesnici opět život.

Aktuálně je ve vesnici okolo stovky prázdných budov. Aby se předešlo možným spekulativním nákupům, chce starosta Scapillati nabízet domy zájemcům napřímo. „Vybudujte si zde domov, ubytovací B&B objekt, obchůdek nebo řemeslnou dílnu,“ nabádá starosta potenciální zájemce. „Pošlete mi svou žádost e-mailem a popište, jaký objekt hledáte a k jakému účelu jej chcete využívat. Čím konkrétnější žádost bude, tím jednodušší bude vybrat vám odpovídající dům,“ dodává Scapillati.

TIP: Jak vrátit život zanedbané čtvrti? Například prodejem domů za 1 libru

Zájemci mohou být prakticky odkudkoli — Italové, občané Evropské unie nebo i obyvatelé zemí mimo ni. Zájem mohou projevit i soukromé společnosti, ty však musejí být zaregistrovány u italské obchodní komory.

Reklama

  • Zdroj textu:

    CNN

  • Zdroj fotografií: ShutterstockDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Jeden z lepších nevěstinců na území okupované Francie. (foto: Wikimedia Commons, Bundesarchiv, Dietrich, CC-BY-SA 3.0)

Historie

Vasariho koridor spojuje Palazzo Vecchio (florentskou radnici) s palácem Pitti (vévodským sídlem) přes galerii Uffizi a horní část mostu Ponte Vecchio. (foto: Pixabay, Alexandra MerzCC0)

Zajímavosti
Revue

Babyboom invazivního plzáka španělského propuká zjara. Přemnožení hladovci hravě zničí celou úrodu. Spasou hlavně listy, ale zbytek porostu oslintají, pokálí a zválí. Počet dospělců kulminuje v létě. (foto: David Říha ©)

Příroda

Kupa galaxií SDSS J1004+4112, jak ji zachytil Hubbleův teleskop.

Vesmír

Rekonstrukce vzhledu dávného obrněného „červa“ Wufengella bengtsoni.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907