Italské městečko Castropignano nabízí domy k rekonstrukci za 1 euro

02.12.2020 - Martin Reichman


Reklama

Italské městečko Castropignano, ležící jen 140 kilometrů od Říma, má dnes jen 900 stálých obyvatel. Ještě ve 30. letech minulého století jich zde žilo čtyřikrát více, většina se ale postupně vydala hledat štěstí do bohatších regionů na severu Itálie. Po odchozích zůstalo v obci mnoho prázdných a neudržovaných domů, které postupně chátrají. Radnice se proto rozhodla (podobně jako na jiných stejně postižených místech jihu Itálie) nalákat nové obyvatele nabídkou nemovitostí.

Domy v Castropignanu jsou k mání prakticky zadarmo – podmínkou jejich získání je vratná záloha ve výši dvou tisíc euro, a také příslib rekonstrukce domu do tří let od jeho nabytí. Starosta vesnice Nicola Scapillati si od plánu slibuje, že nově příchozí vdechnou umírající vesnici opět život.

Aktuálně je ve vesnici okolo stovky prázdných budov. Aby se předešlo možným spekulativním nákupům, chce starosta Scapillati nabízet domy zájemcům napřímo. „Vybudujte si zde domov, ubytovací B&B objekt, obchůdek nebo řemeslnou dílnu,“ nabádá starosta potenciální zájemce. „Pošlete mi svou žádost e-mailem a popište, jaký objekt hledáte a k jakému účelu jej chcete využívat. Čím konkrétnější žádost bude, tím jednodušší bude vybrat vám odpovídající dům,“ dodává Scapillati.

TIP: Jak vrátit život zanedbané čtvrti? Například prodejem domů za 1 libru

Zájemci mohou být prakticky odkudkoli — Italové, občané Evropské unie nebo i obyvatelé zemí mimo ni. Zájem mohou projevit i soukromé společnosti, ty však musejí být zaregistrovány u italské obchodní komory.

Reklama

  • Zdroj textu:

    CNN

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Opičí neštovice jsou onemocněním vyvolaným virem rodu Ortopoxvirus z čeledi Poxviridae. Virus se obvykle na člověka přenáší kousnutím, škrábnutím nebo přímým kontaktem s krví infikovaných živočichů. 

Věda

Nejvyhlášenějším resortem pro římskou smetánku bylo v antice Baiae.

Historie

První tank Heavy Mark I měl osmičlennou osádku, přičemž polovinu zaměstnaly motory a řízení stroje.

Válka

Ježura australská při hledání své oblíbené potravy – mravenců.

Příroda

Pěstitelskou doménou singapurské botanické zahrady se staly orchideje.

Zajímavosti

Utkání dvou černých děr

Tento snímek vznikl kombinací dat v oboru rentgenového záření z družice Chandra X-ray Observatory a fotografie ve vizuálním oboru, pořízené pomocí HST. Představuje galaxii NGC 6240, která je od Země vzdálena 400 milionů světelných roků a promítá se do souhvězdí Hadonoše.

Uprostřed snímku jsou dvě černé díry, které od sebe dělí vzdálenost 3 000 světelných let. Jsou viditelné jako jasné bodové zdroje rentgenového záření. Nakonec se pravděpodobně přiblíží k sobě a splynou v jednu velkou černou díru.

Co se stane, když se tyto exotické objekty začnou navzájem ovlivňovat, zůstává pro astronomy zatím hádankou. Jedno je však jisté: uvolní se při tom obrovské množství energie a do prostoru budou vyslány gravitační vlny. (NASA/CXC/MIT/C.Canizares, M.Nowak, CC0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907