Jak vrátit život zanedbané čtvrti? Například prodejem domů za 1 libru

06.02.2017 - Martin Reichman

Zatímco prázdné domy v anglickém Stoke chátraly, pro mnoho obyvatel je cesta k vlastnímu bydlení velmi složitá. Radní se proto rozhodli, že lidem nabídnou levné jednolibrové domy

Jednolibrové bydlení -<p>Celkem 35 domů nabídli radní v anglickém Stoke zájemcům za 1 libru.</p>
Jednolibrové bydlení -

Celkem 35 domů nabídli radní v anglickém Stoke zájemcům za 1 libru.


Reklama

Radní v anglickém Stoke se rozhodli, že se pokusí oživit zanedbané městské čtvrti. Vybrali 35 domů v majetku města a nabídli je zájemcům ke koupi za 1 libru. Noví majitelé museli dům rekonstruovat a zavázat se že budou v domě bydlet nejméně 5 let. Zároveň získali i úvěr ve výši 30 tisíc s nízkým úrokem. Majitelé také nesmí dům po dobu 10 let prodat, v opačném případě by museli vrátit třicetitisícovou dotaci. 

TIP: Chcete bydlet ve Švýcarsku? Úřady vám přispějí půl druhým milionem

Zájemců o jednolibrové bydlení se našla celá řada. I se splátkou úvěru jsou náklady nižší, než kolik činí obvyklé nájemné. Pro většinu nových obyvatel jde o jedinou možnost, jak si pořídit vlastní bydlení. „Přestože lze dnes získat relativně levnou hypotéku, naspořit si nezbytnou část ceny domu je pro mnoho mladých lidí velmi složité,“ prozrazuje například šestadvacetiletý úředník Gavin Pierpoint.

Reklama

  • Zdroj textu:

    The Guardian

  • Zdroj fotografií: ProfimediaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kolorovaná fotografie přibližuje, jak přesně vakovlci vypadali. Osudným se jim stal strach farmářů o stáda dobytka. (foto: Profimedia)

Zajímavosti
Zajímavosti
Věda

Americké bombardéry B-29 shazují bomby kdesi nad Koreou. Počítalo se s nimi také pro případný nukleární úder. (foto: Shutterstock)

Válka

Alice Sasko-Koburská (1843–1878) byla prababičkou prince Phillipa, nedávno zemřelého manžela královny Alžběty II. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Základ Algolova systému, vzdáleného devadesát světelných roků, tvoří velmi těsná spektroskopická dvojhvězda: Stálici hlavní posloupnosti třikrát hmotnější než Slunce doprovází ve vzdálenosti pouhých devíti milionů kilometrů podobr s 0,7 sluneční hmotnosti. Zmíněnou dvojici pak jednou za 681 dní obkrouží ještě třetí hvězda, mírně hmotnější než Slunce. (ilustrace: ESO, L. CalçadaCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907