Přestože z pochopitelných důvodů nejsou v centru zájmu, daří se planety nalézat i okolo hvězd výrazně teplejších než Slunce. Jelikož takových stálic existuje v naší Galaxii velké množství, nelze vyloučit, že kolem některé z nich krouží i planeta zemského typu.
TIP: Dvanáct světů, na kterých bychom jednou mohli najít život
Dva exempláře již vědci dokonce objevili, a sice Kepler-70b a Kepler-70c, jež obíhají podtrpasličí hvězdu spektrálního typu B s povrchovou teplotou přes 27 000 K. Jedná se zřejmě o kamenná (možná železná) tělesa s hmotnostmi přibližně 0,44 a 0,66 Země a s rozměry 0,76 a 0,87 naší planety. Krouží však kolem své stálice příliš blízko, takže jejich rovnovážné povrchové teploty přesahují 7 000°.
Není ovšem vyloučeno, že jiné, dosud neobjevené kamenné planety obíhají horké hvězdy v obyvatelných zónách. Vzhledem ke krátkému životnímu cyklu takových stálic, čítajícímu přinejlepším několik desítek milionů let, je však nepravděpodobné, že by se na podobných tělesech mohl rozvinout život.
Tajemství vesmíru
ZajímavostiPachacuti, tvůrce velkolepé říše Tawantinsuyu, na anonymní malbě cuzské školy ze 17. století (foto: Wikimedia Commons, CC0 + Wikimedia Commons, Emmanuel Dyan, CC BY 2.0)
PřírodaSvětelná show Tribute in Light je pastí pro ptáky přelétající nad New Yorkem. (foto: Wikimedia Commons, King of Hearts, CC BY-SA 4.0)
HistorieEmauzský klášter na přelomu 19. a 20. století. (foto: Wikimedia Commons, Deport & Panzer, CC0)