Na moři i ve vzduchu: Létající superjachta má křižovat oblohu již za čtyři roky

25.04.2022 - Martin Reichman

Plavba širým oceánem na palubě moderní superjachty slibuje nevšední zážitky. Co ale dělat v případě, kdy potřebujete s jachtou překonat souš?

<p>Vizionářská superjachta, která se kromě oceánu může plavit i po obloze.</p>

Vizionářská superjachta, která se kromě oceánu může plavit i po obloze.


Reklama

S řešením kombinujícím luxusní mořské plavidlo a létající vzducholoď přicházejí švýcarští vývojáři Guillaume Hoddé a Matthieu Ozanne, ve spolupráci s francouzským designérem Franckem Darnetem. Jejich létající superjachta AirYacht se skládá z 200 metrů velké, heliem plněné vzducholodi a 52 metrů dlouhého mořského plavidla.

Jachta má veškeré vybavení jako klasická loď – kromě šesti kajut, které mají pojmout vedle tříčlenné posádky až 12 cestujících, nabídne pohodlí u bazénu, heliport nebo prostor pro uskladnění a přepravu automobilu, vodních skútrů nebo motorových člunů. V případě potřeby se AirYacht může vznést do vzduchu a překonávat pevninu. Během letu funguje jako obří gondola zavěšená pod vzducholodí. O pohon létající superjachty se má starat hybridní systém schopný vyvinout maximální cestovní rychlost 93 kilometry v hodině a v ideálních podmínkách má být energeticky soběstačná po dobu až jednoho týdne.

TIP: Solární jachta, ekranoplán, trimarán: Pět podivuhodných mořských plavidel

Podle zveřejněných informací je současná podoba konceptu výsledkem pětiletého vývoje a finální verze by měla světlo světa spatřit již v roce 2026. Cenu originálního plavidla ani další podrobnosti vývojáři nezveřejnili, pro zájemce je ale připravena prezentace s cenovou nabídkou na míru.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bakchův chrám patří mezi nejzachovalejší starořímské stavby v Baalbeku i na celém světě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)

Revue
Věda

Setkání minulosti s budoucností – jezdec Pony Expressu míjí dělníky vztyčující telegrafní sloupy. (foto: Shutterstock)

Historie

Mars Sample Return je plánovaná vysoce komplexní robotická mise k planetě Mars, která by měla dopravit zpět na Zemi vzorky marsovské horniny. (foto: NASA/ESA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Samohybná houfnice Wespe zničená v Normandii. Armáda ji nakonec upřednostnila před Geschützwagenem Ivb für 10,5-cm leFH 18/1. (foto: Wikimedia Commons, W.wolnyCC0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907