Nahota pronajímatele není důvodem k snížení nájemného, rozhodl soud

Německý soud tento týden rozhodl, že pronajímatel, jehož zálibou je opalovat se nahý na dvoře své budovy, není důvodem pro to, aby měli nájemníci snížené nájemné.

29.04.2023 - Martin ReichmanBizarní případ se týkal budovy v luxusní rezidenční čtvrti ve Frankfurtu, ve které se nachází i patro pro kanceláře pronajaté společnosti zabývající se managementem lidských zdrojů. Společnost odmítla zaplatit nájemné, protože měla námitky proti tomu, že se pronajímatel opaloval nahý ve dvoře, kam bylo z kanceláří vidět. Bytný v reakci na neuhrazené nájemné společnost zažaloval.

Frankfurtský soud námitky společnosti zamítl s tím, že „použitelnost pronajaté nemovitosti nebyla narušena tím, že se žalobce opaloval nahý na dvoře“. Ve svém prohlášení soudce uvedl, že nevidí „nepřípustný, záměrně nepatřičný vliv na nemovitost“.

TIP: Pradlena, nebo nestydatá svůdkyně? Mexická policie řešila delikátní spor

Místo, kde se pronajímatel opaloval, bylo navíc z pronajaté kanceláře vidět jen tehdy, když se člověk vyklonil hodně z okna, dodal soudce. Nájemce rovněž neprokázal, že by bytný chodil po schodech na dvůr neoblečený. „Naopak, žalobce doložil, že vždy nosil župan, který si sundal až těsně u lehátka,“ uvedl německý soud.


Další články v sekci