Narodila se první dáma Hana Benešová

Hana a Edvard Benešovi -<p>Hana a Edvard Benešovi</p>
Hana a Edvard Benešovi -

Hana a Edvard Benešovi

16 . 7 . 1885

Reklama

Když se budoucí manželka Edvarda Beneše ještě jako Anna Vlčková 16. července 1885 narodila, jen málokdo z jejího okolí tušil, že se z okouzlující dívky stane jednou první dáma mladé republiky. Vždyť habsburská monarchie vstupovala do belle epoque a Československo bylo hudbou budoucnosti. Ale studia v Paříži položila pevnému svazku základní stavební kámen. Po třech letech od zasnoubení následovala roku 1909 svatba. Do nové éry českých dějin vstoupila Hana jako pevná opora svého manžela a po boku mu stála také ve chvíli, kdy ho čekalo nelehké prezidentské období. 

  • Zdroj textu:
  • Zdroj fotografií: Wikipedie

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nikdy nekombinujte víc analgetik dohromady a nepolykejte další tabletu dřív než v povoleném odstupu.

Zajímavosti

Kněžna Jekatěrina Dašková byla blízkou přítelkyní carevny Kateřiny II. Veliké. Měla významnou roli při palácovém převratu v roce 1762, díky němuž Kateřina II. nastoupila na trůn.

Historie

Německý ovčák je známý svojí věrností, inteligencí a vyrovnaností. Intenzivní šlechtění ale vedlo k jeho značnému zatížení genetickými chorobami.

Věda
Vesmír

Jeden ze Západofríských ostrovů Ameland. Za odlivu je možné k němu dojít suchou nohou z pět kilometrů vzdáleného pobřeží Waddenzee.

Cestování

Německý člun S 204 se v květnu 1945 vzdává v britském přístavu Felixstowe.

 

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907