Narodila se „šílená“ císařovna Charlotta Belgická

- Redakce 100+1 historie

<p>Charlotta byla čtvrtým dítětem a jedinou dcerou belgického krále <strong>Leopolda I.</strong> a jeho druhé manželky, francouzské princezny <strong>Luisy Marie Orleánské</strong>.</p>

Charlotta byla čtvrtým dítětem a jedinou dcerou belgického krále Leopolda I. a jeho druhé manželky, francouzské princezny Luisy Marie Orleánské.

7 . 6 . 1840

Reklama

Život Charlotty Belgické začal 7. června 1840 podle tradičního scénáře. Narodila se do královské rodiny a před sebou měla budoucnost po boku některého z evropských monarchů. Osud se ale s princeznou ani trochu nemazlil.

Co začalo jako pohádka, skončilo tragédií s dlouhým hořkým koncem. Sedmnáctiletá Charlotta se provdala vskutku do nejlepších kruhů. Jejím manželem se nestal nikdo jiný než bratr rakouského císaře, pohledný arcivévoda Maxmilián. Ke štěstí chyběl mladému páru jen vladařský titul, když v tom přišla nabídka získat mexickou korunu. A právě ta budoucnost manželů jednou provždy zpečetila. Zatímco Maxmilián skončil před popravčí revolucionářskou četou, u zoufalé Charlotty propukla duševní porucha, které se už nikdy nezbavila.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Během své vlády v Západofranské říši dlouhý čas Karel II. bojoval s Vikingy, kteří obsazovali nebo pustošili pobřeží říše.

Věda

Jindřich prchající z Polska na obraze polského romantického malíře Artura Grottgera.

Historie

Několik nezávislých studií poukázalo na zjevný fakt, že dvojhvězdy ve vesmíru převažují. V případě Slunce je ale téměř vyloučeno, aby mělo svého hvězdného průvodce.

Vesmír

Výrůstek na nose má u samic více či méně šiškovitý tvar, samci jej mají dlouhý a špičatý. Samicím druhu Langaha alluaudi navíc vyrůstají nad očima jakási „tykadélka“.

Příroda
Zajímavosti

K doporučovaným jednodenním výletům pro lepší aklimatizaci patří také cesta do základního tábora Manáslu.

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907