Nedotýkat se! Japonský kámen smrti se rozlomil na dva kusy

22.06.2022 - Vilém Koubek

Legendární japonský kámen smrti se rozlomil na dva kusy. Opustili ho temní duchové, nebo jej přirozeně zničila eroze?


Reklama

Sesšó-seki, známý také jako „kámen smrti“, se nachází v pohoří Nasu v prefektuře Točigi. V mytologii země vycházejícího slunce se v něj proměnila zabitá devítiocasá liška a kdokoliv, kdo s ním přišel do styku, měl zemřít. Zlého ducha kdysi údajně vymýtil buddhistický mnich, mnozí však věřili, že balvan o svou moc nepřišel, a raději se mu vyhýbali.

TIP: Osmý div světa: Ručně vysekaná 1250 metrů dlouhá cesta skrz horu

Jenže letos v březnu Sesšó-seki praskl a rozpadl se na dva kusy – což podle některých znamená, že ho zlé síly konečně opustily. Geologové nicméně stojí nohama na zemi a vše připisují na vrub přirozenému zvětrávání.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Věda

Na každou nově přivezenou várku odpadu se okamžitě vrhají sběrači, kteří doufají, že budou mít ten den štěstí a najdou něco zajímavého. (foto: David Těšínský ©)

Zajímavosti
Historie

Eskortní torpédoborec USS Samuel B. Roberts (DE-413). (foto: Wikimedia Commons, U.S. NavyCC0)

Věda

Exploze hvězdy v souhvězdí Býka, zachycená čínskými hvězdáři v roce 1054, je zřejmě nejznámější pozorovanou supernovou. V době výbuchu byla šestkrát jasnější než Venuše a na denní obloze zářila třiadvaceti dní. (foto: NASA, ESA, Hubble, J. Hester, A. Loll (ASU)CC BY 4.0)

Vesmír

Křik Ashley Peldonové zazní například ve filmech Paranormal Activity, Free Guy nebo třeba Vřískot. (ilustrační foto: Unsplash, Hannah PopowskiCC0)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907