Nedotýkat se! Japonský kámen smrti se rozlomil na dva kusy

22.06.2022 - Vilém Koubek

Legendární japonský kámen smrti se rozlomil na dva kusy. Opustili ho temní duchové, nebo jej přirozeně zničila eroze?


Reklama

Sesšó-seki, známý také jako „kámen smrti“, se nachází v pohoří Nasu v prefektuře Točigi. V mytologii země vycházejícího slunce se v něj proměnila zabitá devítiocasá liška a kdokoliv, kdo s ním přišel do styku, měl zemřít. Zlého ducha kdysi údajně vymýtil buddhistický mnich, mnozí však věřili, že balvan o svou moc nepřišel, a raději se mu vyhýbali.

TIP: Osmý div světa: Ručně vysekaná 1250 metrů dlouhá cesta skrz horu

Jenže letos v březnu Sesšó-seki praskl a rozpadl se na dva kusy – což podle některých znamená, že ho zlé síly konečně opustily. Geologové nicméně stojí nohama na zemi a vše připisují na vrub přirozenému zvětrávání.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Dobrou zprávou pro masožravce je, že pokud už se u vás alergie na červené maso rozvine, postupem času zase odezní; jestliže vás ovšem klíště nebude kousat příliš často. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace kosmické lodi DRACO poháněné jaderným pohonem. (zdroj: DARPACC0)

Vesmír

Pohled na soptící tonžský vulkán, který v roce 2015 vytvořil dnes již neexistující ostrov Hunga Tonga–Hunga Haʻapai. (foto: Profimedia)

Věda

Jen kousek od Café Museum je slavný Naschmarkt – právě tady se každou sobotu dopoledne koná velký bleší trh. (ilustrace: Wikimedia Commons, Carl Moll, CC0)

Historie
Zajímavosti

Německý tank Panther (na snímku stroj z památníku v Belgii) představoval koncem roku 1944 nejčastějšího protivníka amerických shermanů. (foto: Shutterstock)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907