Nejpohyblivější humanoidní robot světa Atlas se vrací a s plnou parádou

Populární robot Atlas už předčí v gymnastice většinu z nás. Co předvede příště?

29.09.2019 - Stanislav MihulkaV dnešní době mohou být celebritami i roboti. Jednou z nich je nesporně i populární humanoid Atlas ze stále Boston Dynamics. Na tomto robotovi je krásně vidět, jak rychlý je dnes pokrok ve vývoji humanoidních robotů a především jejich umělé inteligence. Není to tak dávno, co byl Atlas ještě nemotorné nemehlo.

Zhruba před rokem se Atlas objevil ve zprávách a na sociálních sítích se svými pozoruhodnými pohybovými dovednostmi. Jeho parkour oslnil celý svět. Teď se Atlas vrací do středu pozornosti médií a je opět úžasný, ještě podstatně lepší, než byl posledně. Teď je Atlas suverénní gymnasta, který by s přehledem strčil do kapsy většinu z nás.

TIP: Humanoidní robot Atlas od Boston Dynamics se dal na parkour

Boston Dynamics nepřehánějí, když o svém Atlasovi mluví jako o nejpohyblivější humanoidním robotovi světa. Atlas je postavený převážně ze 3D tištěných komponent a váží 80 kilogramů. Jak je patrné na nově zveřejněném videu Boston Dynamics, robotovy pohonné systémy a pokročilá umělá inteligence mu dovolují zvládat velmi rozmanité a často náročné pohyby. Co asi Atlas předvede příště?

  • Zdroj textu
  • Zdroj fotografií

    Boston Dynamics


Další články v sekci