Největší sbírka memorabilií Star Wars byla vyloupena: Škoda jde do milionů

Největší sbírka memorabilií s tématikou Star Wars byla vyloupena. Z muzea Rancho Obi-Wan se ztratila přibližně stovka ceněných artefaktů

07.06.2017 - Zuzana RychláAmeričan Steve Sansweet platí za velkého fanouška Star Wars a vášnivého sběratele. Jeho sbírka vystavená v muzeu Rancho Obi-Wan v kalifornském Petalumě čítá na 300 tisíc figurek a dalších memorabilií s tématikou Star Wars.

V únoru se na Steva obrátil jeho dobrý přítel Philip Wise s tím, že se mu podařilo koupit vzácnou figurku Boba Fett. Podle Wise mu prodejce nabízel i další zajímavé předměty s tématikou Star Wars. Jako odborník Steve rychle pochopil, že tady něco nehraje. Následná inventura v muzeu ukázala, že figurka, kterou Wise koupil, pochází právě z Rancho Obi-Wan. Kromě figurky chyběla i zhruba stovka dalších artefaktů v celkové hodnotě okolo 200 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 4,5 milionu korun).

Následné vyšetřování ukázalo, že zlodějem je s největší pravděpodobností další známý sběratel a Sansweetův osobní přítel Carl Edward Cunningham, který si různé předměty z Rancho Obi-Wan odnášel přibližně dva roky. Cunningham se později ke krádeži přiznal a nyní ho čeká nepříjemné vysvětlování před soudem.

  • Zdroj textu

    ranchoobiwan.org

  • Zdroj fotografií

    Rancho Obi-Wan


Další články v sekci