Největší sbírka memorabilií Star Wars byla vyloupena: Škoda jde do milionů

07.06.2017 - Zuzana Rychlá

Největší sbírka memorabilií s tématikou Star Wars byla vyloupena. Z muzea Rancho Obi-Wan se ztratila přibližně stovka ceněných artefaktů

Okradený sběratel Steve Sansweet -<p>Z největší sbírky artefaktů z tématikou Star Wars zmizela stovka vzácných přednětů.</p>
Okradený sběratel Steve Sansweet -

Z největší sbírky artefaktů z tématikou Star Wars zmizela stovka vzácných přednětů.


Reklama

Američan Steve Sansweet platí za velkého fanouška Star Wars a vášnivého sběratele. Jeho sbírka vystavená v muzeu Rancho Obi-Wan v kalifornském Petalumě čítá na 300 tisíc figurek a dalších memorabilií s tématikou Star Wars.

V únoru se na Steva obrátil jeho dobrý přítel Philip Wise s tím, že se mu podařilo koupit vzácnou figurku Boba Fett. Podle Wise mu prodejce nabízel i další zajímavé předměty s tématikou Star Wars. Jako odborník Steve rychle pochopil, že tady něco nehraje. Následná inventura v muzeu ukázala, že figurka, kterou Wise koupil, pochází právě z Rancho Obi-Wan. Kromě figurky chyběla i zhruba stovka dalších artefaktů v celkové hodnotě okolo 200 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 4,5 milionu korun).

Následné vyšetřování ukázalo, že zlodějem je s největší pravděpodobností další známý sběratel a Sansweetův osobní přítel Carl Edward Cunningham, který si různé předměty z Rancho Obi-Wan odnášel přibližně dva roky. Cunningham se později ke krádeži přiznal a nyní ho čeká nepříjemné vysvětlování před soudem.

Reklama

  • Zdroj textu:

    ranchoobiwan.org

  • Zdroj fotografií: Rancho Obi-WanDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V minulosti sestávaly nejjemnější látky z více než dvou set vláken na centimetr čtvereční a zdobily je také výšivky. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vedle pilota má Air Car pojmout i trojici spolucestujících. (foto: Profimedia/Lazzarini Design)

Revue

Mohutný výron koronální hmoty na snímku sondy SOHO

Vesmír

Archeologům se poprvé podařilo nalézt zbytky dřevěných hrotů z římské éry, které měly odradit útočníky. Hroty fungovaly podobně jako ostraný drát nebo žiletkový plot. (ilustrační foto: Unsplash, Hunter JamesCC0)

Věda

Pohled z planiny Omalos na vrcholky Bílých hor (Lefka Ori) s divokými růžovými tulipány (Tulipa bakeri) a fialovými sasankami věncovými (Anemone coronaria) v popředí. (foto: Cedrik a Štěpánka Haškovcovi - se souhlasem k publikování)

Příroda

Stříbro nalezené v Kutné hoře vedlo krále k vydání horního zákoníku a ražbě pražských grošů, „tvrdé měny“ středověku. (ilustrace: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907