Kuřecí Zinger od KFC míří na hranici vesmíru

15.06.2017 - Stanislav Mihulka

Společnost World View připravuje pro movité klienty výlety na hranici vesmíru. Premiérovým pasažérem bude kuřecí sendvič od KFC

Zinger ve vesmíru -<p>Nejdřív burger a pak lidští pasažéři za 75 tisíc dolarů. Stratosféra je na dosah</p>
Zinger ve vesmíru -

Nejdřív burger a pak lidští pasažéři za 75 tisíc dolarů. Stratosféra je na dosah


Reklama

Společnost World View z Arizony míří do stratosféry. Chtějí provozovat solární energií poháněné balony, které by vyletěly do výšky okolo 46 kilometrů s komerčním nákladem a zůstaly tam po celé týdny, případně i měsíce. Kromě toho firma připravuje také balonový systém Voyager, se kterým mají movití pasažéři cestovat na několikahodinné výlety až do výšek kolem 32 kilometrů.

Letos 21. června hodlá firma vypustit revoluční modul Stratollite na heliovém balonu, který bude mít na palubě slavného pasažéra. Není to odvážný zkušební pilot, ale Zinger, tedy kuřecí sendvič od KFC.

Vesmírný Zinger

Pro lidi z World View je cesta vesmírného sendviče především legrace, jde ale rovněž o zajímavou formu reklamy a pochopitelně i zdroj financí. Kdo by si nekoupil vesmírný Zinger?

TIP: Světové prvenství: Španělé vypustili vesmírnou raketu pomocí balónu

Po Zingeru by ještě letos měli následovat pasažéři, kteří chtějí vidět vesmír zblízka. Konkrétní datum startu ještě stanoveno nebylo, ale na lety systému Voyager se již prodávají lístky. Jeden přijde na 75 tisíc dolarů (tedy přibližně 1 750 000 Kč).

Reklama

  • Zdroj textu:

    Space.com

  • Zdroj fotografií: KFC/World ViewDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907