Není zbraň jako zbraň: Newyorskou univerzitu vyděsil planý poplach

08.06.2017 - Redakce Revue 100+1

Tavná lepicí pistole považovaná omylem za střelnou zbraň vedla až k uzavření kampusu americké univerzity – a všichni studenti skončili v krytech


Reklama

Opatrnosti není nikdy dost: obzvlášť na amerických školách, které mají s násilím velmi smutné zkušenosti. Když proto 1. května nejmenovaný mladík v kampusu Colgate University mával něčím, co vzdáleně připomínalo pistoli, rozpoutal paniku.

Škola všem studentům nařídila schovat se do bezpečnostních krytů a na místo okamžitě přijely zásahové jednotky policie, jež pak prohledaly celý areál. Po čtyřech hodinách napětí a strachu se však ukázalo, že údajná zbraň byla ve skutečnosti pouze tavná lepicí pistole, s níž jeden ze studentů dokončoval svůj výtvarný projekt… 

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: Shutterstock

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Bakchův chrám patří mezi nejzachovalejší starořímské stavby v Baalbeku i na celém světě. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Soutěž o titul nejošklivějšího psa se konala 24. června 2022 v Petalumě v Kalifornii. Vítězem se stal Pan Smíšek (Mr. Happy Face). (foto: The World's Ugliest Dog)

Revue
Věda

Setkání minulosti s budoucností – jezdec Pony Expressu míjí dělníky vztyčující telegrafní sloupy. (foto: Shutterstock)

Historie

Mars Sample Return je plánovaná vysoce komplexní robotická mise k planetě Mars, která by měla dopravit zpět na Zemi vzorky marsovské horniny. (foto: NASA/ESA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Samohybná houfnice Wespe zničená v Normandii. Armáda ji nakonec upřednostnila před Geschützwagenem Ivb für 10,5-cm leFH 18/1. (foto: Wikimedia Commons, W.wolnyCC0)

Válka

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907