Neobyčejné přátelství muže a tygřice trvá už 10 let

25.05.2017 - Zuzana Rychlá

Zní to trochu jako příběh z knih Rudyarda Kiplinga či Edgara Burroughse – přátelství tygřice bengálské a Indonésana Abdullaha Sholehy ale není literární fikcí. Jde o skutečný příběh neobyčejného přátelství


Reklama

Neobvyklé přátelství se začalo rodit před 10 lety. Abdullah Sholeh tehdy navštěvoval v indonéském Malangu školu, která dostala darem tříměsíční mládě tygřice bengálské. Z Abdullaha se přes noc stala „tygří chůva“ a svou roli si náramně užíval. Se svým pruhovaným kočičím svěřencem trávil takřka veškerý svůj čas. Krmil jej, hrál si s ním a společně spali v jedné místnosti.

Dnes, po více než 10 letech je z Mulan Jamillah, jak zní jméno tygřice, dospělá, přibližně 180 kilogramů vážící, šelma, která denně spořádá 6 kilogramů masa. Na svého lidského přítele ale nezapomíná ani po tolika letech. Abdullah se svou tygřicí vyráží na procházky džunglí a užívají si vzájemné společnosti jako za mlada.

„Mulan Jamillah je jako kočka – má své instinkty a ráda si hraje,“ říká o své přítelkyni Abdullah. Jak dokazují četné šrámy na jeho tváři a krku, jde o poněkud drsnější hrátky. „Za ta léta jsem si už na nějakou tu jizvu zvykl, občas se i zlehka zakousne, ale není to nic hrozného,“ dodává „tygří chůva“ Abdullah. A co má jeho tygřice nejraději? Podle Abdullaha si kromě masa nejraději pochutnává na vařených nudlích.

  • Zdroj textu:

    Merdeka.com

  • Zdroj fotografií: Merdeka.com

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Dnešní život se odehrává v sedě

Věda
Reklama

Kresba pratura ze 16. století. Poslední kus pratura uhynul v roce 1627.

Příroda

Loni probíhal na ISS experiment s cílem pochopit, jak se tělo přizpůsobuje mimozemskému prostředí. Hlavu a hruď astronautky Anne McClainové pokrývá několik senzorů sbírajících data o cirkadiánních rytmech.

Vesmír

Zaniklou obec dnes připomínají nově vysázené aleje i fotografie původních domů rozeseté v krajině. Na místo, kde kdysi stávala obec Fukov, upomíná také dřevěný kříž.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907