Neobyčejné přátelství muže a tygřice trvá už 10 let

25.05.2017 - Zuzana Rychlá

Zní to trochu jako příběh z knih Rudyarda Kiplinga či Edgara Burroughse – přátelství tygřice bengálské a Indonésana Abdullaha Sholehy ale není literární fikcí. Jde o skutečný příběh neobyčejného přátelství


Reklama

Neobvyklé přátelství se začalo rodit před 10 lety. Abdullah Sholeh tehdy navštěvoval v indonéském Malangu školu, která dostala darem tříměsíční mládě tygřice bengálské. Z Abdullaha se přes noc stala „tygří chůva“ a svou roli si náramně užíval. Se svým pruhovaným kočičím svěřencem trávil takřka veškerý svůj čas. Krmil jej, hrál si s ním a společně spali v jedné místnosti.

Dnes, po více než 10 letech je z Mulan Jamillah, jak zní jméno tygřice, dospělá, přibližně 180 kilogramů vážící, šelma, která denně spořádá 6 kilogramů masa. Na svého lidského přítele ale nezapomíná ani po tolika letech. Abdullah se svou tygřicí vyráží na procházky džunglí a užívají si vzájemné společnosti jako za mlada.

„Mulan Jamillah je jako kočka – má své instinkty a ráda si hraje,“ říká o své přítelkyni Abdullah. Jak dokazují četné šrámy na jeho tváři a krku, jde o poněkud drsnější hrátky. „Za ta léta jsem si už na nějakou tu jizvu zvykl, občas se i zlehka zakousne, ale není to nic hrozného,“ dodává „tygří chůva“ Abdullah. A co má jeho tygřice nejraději? Podle Abdullaha si kromě masa nejraději pochutnává na vařených nudlích.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Merdeka.com

  • Zdroj fotografií: Merdeka.com



Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Szent István krátce předtím, než klesl ke dnu. V pozadí sesterský Tegetthoff. (foto: Wikimedia Commons, NHHCCC0)

Válka

Davidova socha Michelangela Buonarrotiho z let 1501–1504 je v současné době považována za jedno z nejlepších sochařských vyobrazení mužského těla v renesančním stylu. (foto: Wikimedia Commons, Benjamín Núñez GonzálezCC BY-SA 4.0)

Zajímavosti

Luňák červený (Milvus milvus) je nápadný svým hluboce vykrojeným ocasem. Většina těla je zbarvena rezavě hnědě, místy s nádechem do červena. Oči dospělých ptáků mají světlou, téměř bílou barvu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Ludwig Van Beethoven na obraze Josepha Karla Stielera z roku 1820. (foto: Wikimedia Commons, JK StielerCC0)

Věda

Ilustrace zachycuje výron oblaku trosek po impaktu sondy DART (NASA) na povrch planetky Dimorphos. Obrázek vznikl s pomocí detailních snímků planetky, které pořídila kamera DRACO na palubě sondy DART těsně před impaktem. (zdroj: ESO, M. KornmesserCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Pavoučí samečci udělají takřka cokoliv, aby neskončili na pomyslném oltáři lásky. Ne vždy se jim to ale podaří. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907