Neobyčejné přátelství muže a tygřice trvá už 10 let

25.05.2017 - Zuzana Rychlá

Zní to trochu jako příběh z knih Rudyarda Kiplinga či Edgara Burroughse – přátelství tygřice bengálské a Indonésana Abdullaha Sholehy ale není literární fikcí. Jde o skutečný příběh neobyčejného přátelství


Reklama

Neobvyklé přátelství se začalo rodit před 10 lety. Abdullah Sholeh tehdy navštěvoval v indonéském Malangu školu, která dostala darem tříměsíční mládě tygřice bengálské. Z Abdullaha se přes noc stala „tygří chůva“ a svou roli si náramně užíval. Se svým pruhovaným kočičím svěřencem trávil takřka veškerý svůj čas. Krmil jej, hrál si s ním a společně spali v jedné místnosti.

Dnes, po více než 10 letech je z Mulan Jamillah, jak zní jméno tygřice, dospělá, přibližně 180 kilogramů vážící, šelma, která denně spořádá 6 kilogramů masa. Na svého lidského přítele ale nezapomíná ani po tolika letech. Abdullah se svou tygřicí vyráží na procházky džunglí a užívají si vzájemné společnosti jako za mlada.

„Mulan Jamillah je jako kočka – má své instinkty a ráda si hraje,“ říká o své přítelkyni Abdullah. Jak dokazují četné šrámy na jeho tváři a krku, jde o poněkud drsnější hrátky. „Za ta léta jsem si už na nějakou tu jizvu zvykl, občas se i zlehka zakousne, ale není to nic hrozného,“ dodává „tygří chůva“ Abdullah. A co má jeho tygřice nejraději? Podle Abdullaha si kromě masa nejraději pochutnává na vařených nudlích.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Merdeka.com

  • Zdroj fotografií: Merdeka.comDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Vstupem USA do války přibyly na západní frontu statisíce vojáků, s jejichž pomocí se konečně podařilo zvrátit poměr sil a zajistit vítězství nad centrálními mocnostmi. (foto: Alamy)

Válka

Keltská polozemnice v archeoparku Nasavrky. (foto: Shutterstock)

Historie

Dospívající samec vydává při spatření člověka varovný výkřik. Dá se říct, že tento jedinec je usazen uprostřed „spižírny“. (foto: Shutterstock)

Příroda

Výzkumníci objevili dosud neznámou imunitní reakci uvnitř nosu, která bojuje proti virům způsobujícím infekce horních cest dýchacích. Další testy odhalily, že tato ochranná reakce je při nižších teplotách výrazně slabší – a to zvyšuje pravděpodobnost nákazy. (foto: Profimedia)

Věda

Osamělá akácie v roce 1961. (foto: Wikimedia Commons, Michel MazeauCC BY-SA 2.0)

Zajímavosti
Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907