Novozélanďanku držela jako rukojmí zběsilá vačice

12.04.2022 - Vilém Koubek

Novozélandské policisty zaskočila vyděšená žena: Volala z domu, že ji tam jako rukojmí drží zběsilá vačice


Reklama

Nejmenovaná Novozélanďanka se vracela z nákupu, a zatímco vynášela věci z auta, uslyšela v nedalekém křoví šustění. Poté ucítila, jak jí něco leze po noze, a když ze sebe vetřelce v šoku setřásla, zjistila, že jde o vačici. Vyděšená žena pak utekla domů a zůstala tam uvězněná: Útočnice totiž odmítala odejít, a kdykoliv dotyčná vykoukla ven, zvíře vyrazilo za ní. Nešťastnice nakonec zavolala na policii, že ji vačice drží coby rukojmí.

Když na místo dorazili strážníci, dotěrný chlupáč skutečně jednomu z nich vyšplhal na nohu, naštěstí však nešlo o útok: Nejspíš se jednalo o mládě, které odvrhla matka, nebo o zatoulaného domácího mazlíčka. Policisté každopádně narušitelku odvezli a situace se obešla bez dalších komplikací.

TIP: Opeřená invaze: Krocaní gangy terorizují obyvatele amerických měst

Zatímco lidská populace v Dunedinu tak může být opět v klidu, původní ptáci, hmyz a stromy na Novém Zélandu si o takovém štěstí mohou nechat jen zdát. Vačice jsou totiž invazním druhem, který měl původně sloužit jako zdroj kožešiny. Na Novém Zélandu se poprvé objevily v roce 1837 z Austrálie. Bez přirozených nepřátel a s ochranou, která platila ještě v první polovině 20. století, jejich populace explodovala na dnes odhadovaných více než 47 milionů kusů. Podle odborníků mají vačice na svědomí množství ptáků a původních druhů stromů, zejména rātā, totara, tītoki, kōwhai a kohekohe.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V aréně římského Kolosea bojovali vedle exotických zvířat také jezevčíci. (foto: Unsplash, Katie BernotskyCC0)

Věda

Nový bombardér B-21 Raider je vybaven mimo jiné technologií stealth, která umožňuje unikat pozornosti radarů. (foto: Air Force, CC0)

Zajímavosti

Portrét Pabla Picassa z roku 1908. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Obří satelit BlueWalker 3 funguje na oběžné dráze od letošního září. Kvůli své vysoké odrazivosti se stal jedním z nejjasnějších objektů na noční obloze. (foto: Leaf SpaceCC0)

Vesmír
Příroda

Stepan Bandera v exilu spolupracoval s několika zpravodajskými službami, například s CIA, Brity i Západním Německem v pozici konzultanta na země za železnou oponou. Zemřel v roce 1959 v Mnichově po útoku kyanidem. Příkaz k jeho zavraždění vydal tehdejší nejvyšší představitel Sovětského svazu Nikita Chruščov. (foto: Wikimedia Commons, CC0 - kolorováno)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907