Objev po 144 letech: Biologové v Austrálii vylovili hlubinnou rybu bez tváře

24.06.2017 - Redakce REVUE


Reklama

Nedaleko zátoky Jervis Bay jižně od Sydney vylovili vědci z hloubky přes 4 000 metrů velmi neobvyklou rybu z rodu Typhlonus, jíž zdánlivě chybí obličej. Její ústa se nacházejí na spodní straně těla a oči se pro změnu skrývají pod kůží na hlavě. V podobné hloubce totiž v oceánu panuje naprostá temnota, tudíž by zvířeti zrakový orgán nijak nepomáhal při lovu ani v orientaci. Podle vedoucího expedice Tima O’Hary se uvedený druh podařilo poprvé spatřit v roce 1873 nedaleko pobřeží Papuy-Nové Guiney.

  • Zdroj textu:

    Profimedia

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Autoportrét roveru Curiosity na náhorní plošině Naukluft na úpatí Mount Sharp.

Vesmír

Nesourodá dvojice z Pompejí zahynula strašnou smrtí v pyroklastickém mračnu.

Věda

Landwasserský viadukt je jednokolejný šestiklenbový zakřivený železniční viadukt, který se vine nad švýcarskou říčkou Landwasser a spojuje zastávky Alvaneu a Filisur. Na své jihovýchodní straně ústí do 216 metrů dlouhého Landwasserského tunelu. Viadukt navrhl Alexander Acatos a v letech 1901 až 1902 jej postavila firma Müller & Zeerleder. Stavba, která se nachází ve výšce přes tisíc metrů nad mořem, je 65 metrů vysoká a na délku měří 136 metrů. Od roku 2008 je viadukt součástí kulturního dědictví UNESCO.

Zajímavosti
Revue

Situace zachycená na tomto snímku nebývá příliš často k vidění. Obrázek samice medvěda hnědého s mládětem na zádech má však logické vysvětlení.

Příroda

Interiér londýnské kavárny na přelomu 18. a 19. století. Ženská petice proti pití kávy vylíčila kafaře jako neschopné impotenty.

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907