Od kulturní revoluce k Disneylandu: Mickey Mouse se chystá dobýt Čínu

22.02.2016 - Martin Reichman

To, co bylo ještě před několika lety zcela nemyslitelné, se stává skutečností – jeden ze symbolů prohnilého kapitalismu se chystá dobýt Čínu


Reklama

Před 50 lety zahájila Čína tzv. kulturní revoluci, během níž mělo dojít k velkým změnám ve společnosti. Jedním z hlavních cílů této politické kampaně bylo i „vymýcení kapitalismu“, které měl provést lid na základě myšlenky „masové demokracie“

Dnes o 50 let později Čína odpočítává poslední měsíce do příchodu jednoho ze symbolů amerického kapitalismu na své území. Po deseti letech plánování a investic ve výši 5,5 miliard dolarů se v polovině června otevře první Disneyland v Číně. Obří park v Šanghaji zahrnuje hotely, nákupní čtvrť a šestici tematických světů. Většina velkých staveb, včetně pohádkových hradů je již na svém místě a v současné době probíhá masivní nábor zaměstnanců zábavního parku.

Zábavní parky představují jednu z nejdůležitějších aktivit společnosti Disney - ročně generují příjmy okolo 16 miliard dolarů. Vstupenky se začnou prodávat již v březnu a vyjdou na 370 jüanů (přibližně 1 380 korun).

Reklama

  • Zdroj textu:

    shanghaidisneyresort.com.cn, cnn.com

  • Zdroj fotografií: shanghaidisneyresort.com.cn

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Banánový byznys - z každého utraceného dolaru obdrží dělníci nanejvýš deset centů. Zbytek jde obchodníkovi, přepravcům, obchodům a státu.

Zajímavosti

Vojenskou posádku města Otranta tvořilo pouze 400 mužů. Proti nim stálo patnáct až dvacet tisíc tureckých vojáků.

Historie

Policie kontroluje, zda u sebe místní nenosí zbraně. Akce se však odehrává s „požehnáním“ gangů.

Zajímavosti

Jednou z největších pochoutek je zatopená tráva.

Příroda

Modré opozdilce nacházíme v centrech hustých kup, přičemž mezi ostatními hvězdami nápadně vyčnívají právě mladistvým vzhledem – přestože podle všech ostatních indicií dosahují stejného stáří jako jejich souputnice zrozené zřejmě v tomtéž čase z identické zárodečné mlhoviny.

Vesmír

Vlevo hlava jedné ze sfing Amenhotepa III., vpravo jedna z objevených soch bohyně války Sachmet.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907