Odvážný lovec osvobodil krokodýlici uvězněnou v pneumatice

31.05.2022 - Vilém Koubek

Šest let strávila indonéská krokodýlice uvězněná v motocyklové pneumatice, která ji zvolna škrtila. Pomoci se jí dostalo až letos


Reklama

Samice krokodýla žijící nedaleko indonéského města Palu se stala pomyslnou celebritou: Všichni ji znali a věděli o jejím krutém údělu, ale nikdo jí nedokázal pomoct. Do pneumatiky, která jí uvázla na krku, postupně dorůstala a hrozilo, že ji začne škrtit.

TIP: V Anglii dron s klobásou zachránil psa uvázlého v přílivové oblasti

Odvážný lovec Tili proto nastražil past, do níž se 4,5metrové zvíře po několika týdnech nakonec chytilo. S pomocí přátel pak Tili pneumatiku přeřezal a nešťastnici po šesti letech utrpení osvobodil. Jeho výkon ocenili nejen obyvatelé Palu, ale také novináři a ochránci přírody z provincie Sulawesi.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Až stanice doslouží, nové moduly se od ní odpojí a zůstanou na oběžné dráze pro soukromé účely. (foto: NASA, CC0)

Vesmír
Revue

Kočrka, kohout nebo třeba kozel - tato zvířata byla ve středověku považována za pomocníky čarodějnic. (foto: Pexels, Lucas PezetaCC0)

Historie

Kareta obrovská (Chelonia mydas) je coby ohrožený druh chráněna. V dospělosti jsou jejími jedinými nepřáteli větší druhy žraloků (zejména žralok tygří) a člověk. (foto: Wikimedia Commons, National Marine Sanctuaries, CC0)

Věda

Hideki Tódžó již jako japonský premiér na manilském letišti před inspekcí posádky Filipín. Japonští vojáci na souostroví povraždili statisíce civilistů. (foto: Wikimedia Commons, Reader's Digest, TT News AgencyCC0)

Válka

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907