Odvážný lovec osvobodil krokodýlici uvězněnou v pneumatice

31.05.2022 - Vilém Koubek

Šest let strávila indonéská krokodýlice uvězněná v motocyklové pneumatice, která ji zvolna škrtila. Pomoci se jí dostalo až letos


Reklama

Samice krokodýla žijící nedaleko indonéského města Palu se stala pomyslnou celebritou: Všichni ji znali a věděli o jejím krutém údělu, ale nikdo jí nedokázal pomoct. Do pneumatiky, která jí uvázla na krku, postupně dorůstala a hrozilo, že ji začne škrtit.

TIP: V Anglii dron s klobásou zachránil psa uvázlého v přílivové oblasti

Odvážný lovec Tili proto nastražil past, do níž se 4,5metrové zvíře po několika týdnech nakonec chytilo. S pomocí přátel pak Tili pneumatiku přeřezal a nešťastnici po šesti letech utrpení osvobodil. Jeho výkon ocenili nejen obyvatelé Palu, ale také novináři a ochránci přírody z provincie Sulawesi.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Samička morčáka velkého (Mergus merganser) s mládětem. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jedním z nejmarkantnějších rozdílů mezi životem na vsi a ve městě je množství zeleně. Asi málokoho překvapí, že čím větší plocha vegetace člověk obklopuje, tím zdravější je jeho organismus, a to po stránce fyzické i psychické. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Vizualizace mladé exoplanety HD 114082 B, obíhající svou mateřskou hvězdu jednou za 110 dnů. (ilustrace: NASA/JPL-Caltech, CC0)

Vesmír

Pruský král Fridrich II. byl největším protivníkem Marie Terezie po celou dobu její vlády. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Červená auta se podle britské studie společnosti Halfords stávají nejčastějším terčem útoků ptáků. (foto: Shutterstock)

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907