V Anglii dron s klobásou zachránil psa uvázlého v přílivové oblasti

Díky klobáse přivázané provazem k dronu se v anglickém hrabství Hampshire podařilo zachránit psa, který uvázl v přílivové oblasti a hrozilo mu, že se utopí

22.01.2022 - Zuzana Rychlá a ČTKFenka jménem Millie svým majitelům utekla z vodítka. Lidé ji spatřili u moře, kde jí hrozilo, že ji strhne příliv. Dostat ji z nebezpečí se ale nepovedlo hasičům, policistům ani členům pobřeží hlídky. Záchranáři nakonec přišli s chytrým a překvapivě jednoduchým řešením k dronu, který byl do pátrání po fence nasazen, přivázali klobásu jako lákadlo. 

„Protože Millie měla hlad, podařilo se ji nalákat do výše položených míst, která příliv nezaplavuje,“ pochvaloval si Chris Taylor, šéf dronového pátracího a záchranného týmu v Denmeadu. „Určitě o použití klobásy budeme uvažovat i v budoucnu: každá akce s cílem vypátrat psa bude sice jiná, ale pokud bychom se dostali do podobné situace, použili bychom tu samou metodu k nalákání psa,“ řekl Taylor v rozhovoru pro list The Guardian.

TIP: Záchrana zachránce: Britská horská služba zachraňovala bernardýnku

I když klobása na Millie zabrala, po záchranné akci znovu utekla, nejspíš proto, že byla vyplašená. Ke svým majitelům se vrátila, až když si jí lidé všimli kousek dál na pevnině. „Strašně se mi ulevilo, mít ji doma je něco fantastického,“ prohlásila majitelka zachráněné fenky Emma Oakesová.


Další články v sekci