V Anglii dron s klobásou zachránil psa uvázlého v přílivové oblasti

22.01.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

Díky klobáse přivázané provazem k dronu se v anglickém hrabství Hampshire podařilo zachránit psa, který uvázl v přílivové oblasti a hrozilo mu, že se utopí


Reklama

Fenka jménem Millie svým majitelům utekla z vodítka. Lidé ji spatřili u moře, kde jí hrozilo, že ji strhne příliv. Dostat ji z nebezpečí se ale nepovedlo hasičům, policistům ani členům pobřeží hlídky. Záchranáři nakonec přišli s chytrým a překvapivě jednoduchým řešením k dronu, který byl do pátrání po fence nasazen, přivázali klobásu jako lákadlo. 

„Protože Millie měla hlad, podařilo se ji nalákat do výše položených míst, která příliv nezaplavuje,“ pochvaloval si Chris Taylor, šéf dronového pátracího a záchranného týmu v Denmeadu. „Určitě o použití klobásy budeme uvažovat i v budoucnu: každá akce s cílem vypátrat psa bude sice jiná, ale pokud bychom se dostali do podobné situace, použili bychom tu samou metodu k nalákání psa,“ řekl Taylor v rozhovoru pro list The Guardian.

TIP: Záchrana zachránce: Britská horská služba zachraňovala bernardýnku

I když klobása na Millie zabrala, po záchranné akci znovu utekla, nejspíš proto, že byla vyplašená. Ke svým majitelům se vrátila, až když si jí lidé všimli kousek dál na pevnině. „Strašně se mi ulevilo, mít ji doma je něco fantastického,“ prohlásila majitelka zachráněné fenky Emma Oakesová.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Geotermální elektrárna Nesjavellir je druhou největší geotermální elektrárnou na Islandu, produkuje okolo 120 MW elektrické energie. (foto: Wikimedia Commons, Gretar Ívarsson, CC0)

Zajímavosti

New York City I - dílo abstraktního nizozemského malíře Pieta Mondriana z roku 1942.

Revue

Vizualizace landeru Peregrine na Měsíci. (zdroj: Astrobotic Technology, CC0)

Vesmír

Co se císaři honilo hlavou, když se zrovna neholedbal úspěch a ztrátami nepřátel? (zdroj: Wikimedia Commons, Paul Delaroche (Royal Collection), CC0)

Historie

Perleťová oblaka nad jižním Norskem, prosinec 2014. (foto: Wikimedia Commons, HonzachCC BY-SA 4.0)

Věda

Hrdličky divoké tráví zimu na afrických zimovištích na jižním okraji Sahary a na evropská hnízdiště se vrací obvykle v dubnu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907