V Anglii dron s klobásou zachránil psa uvázlého v přílivové oblasti

22.01.2022 - Zuzana Rychlá a ČTK

Díky klobáse přivázané provazem k dronu se v anglickém hrabství Hampshire podařilo zachránit psa, který uvázl v přílivové oblasti a hrozilo mu, že se utopí


Reklama

Fenka jménem Millie svým majitelům utekla z vodítka. Lidé ji spatřili u moře, kde jí hrozilo, že ji strhne příliv. Dostat ji z nebezpečí se ale nepovedlo hasičům, policistům ani členům pobřeží hlídky. Záchranáři nakonec přišli s chytrým a překvapivě jednoduchým řešením k dronu, který byl do pátrání po fence nasazen, přivázali klobásu jako lákadlo. 

„Protože Millie měla hlad, podařilo se ji nalákat do výše položených míst, která příliv nezaplavuje,“ pochvaloval si Chris Taylor, šéf dronového pátracího a záchranného týmu v Denmeadu. „Určitě o použití klobásy budeme uvažovat i v budoucnu: každá akce s cílem vypátrat psa bude sice jiná, ale pokud bychom se dostali do podobné situace, použili bychom tu samou metodu k nalákání psa,“ řekl Taylor v rozhovoru pro list The Guardian.

TIP: Záchrana zachránce: Britská horská služba zachraňovala bernardýnku

I když klobása na Millie zabrala, po záchranné akci znovu utekla, nejspíš proto, že byla vyplašená. Ke svým majitelům se vrátila, až když si jí lidé všimli kousek dál na pevnině. „Strašně se mi ulevilo, mít ji doma je něco fantastického,“ prohlásila majitelka zachráněné fenky Emma Oakesová.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ivanov byl rozhodnutý oplodnit ženy šimpanzím spermatem bez toho, že by jim prozradil, oč jde.

Zajímavosti

Kavachi je jednou z nejaktivnějších podvodních sopek Tichého oceánu.

Věda
Historie

Sugestivně tvarovaná reflexní mlhovina IC 2118 ze souhvězdí Oriona, zcela pochopitelně známější pod názvem Hlava čarodějnice, září především odraženým světlem hvězdy Rigel, kterou upřeně „sleduje“.

Vesmír

Srovnání velikostí sovětských obrněnců v památníku v pevnosti Brest. Zleva SU-100, T-44, T-34/85 a ISU-152.

Válka

Před 130 až 115 tisíci lety zase na našem území panovalo vlhké středomořské podnebí. Hladina moře v té době stoupla natolik, že se ze Skandinávie stal ostrov.

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907