Záchrana zachránce: Britská horská služba zachraňovala bernardýnku

19.09.2020 - Vilém Koubek

Bernardýni prosluli jako neohrožení zachránci, kteří se nebojí zdolávat alpské srázy. V Británii se však situace obrátila a nešťastnému chlupáčovi museli přispěchat na pomoc lidé


Reklama

Bernardýnka Daisy vyrazila s páníčky na túru k vrcholku Scafell Pike. Cestu nahoru sice bez problémů zvládla, při sestupu se však zhroutila a s bolestným kňučením odmítala pokračovat.

TIP: Hrdinný psí záchranář: Zlatý retrívr vytáhl z vody topícího se koloucha

Jelikož zvíře váží 55 kilogramů, nedokázali jej majitelé snést dolů, a tak se obrátili o pomoc na horskou službu: Do terénu za nimi vyrazil šestnáctičlenný tým, na místě bernardýnku uchlácholil, podal jí léky proti bolesti a pak ji na upravených nosítkách dopravil do nížin. Fena se sice při akci údajně tvářila poněkud zahanbeně, ale zdravotně je v pořádku a už zase spokojeně řádí na zahradě.

Reklama

  • Zdroj textu:

    BBC

  • Zdroj fotografií: Profimedia

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Kopcovitá krajina Bílých Karpat státní kontrole dlouho unikala. Náročný terén úředníky od návštěv odrazoval. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Jediný zachovaný kus německého 128mm samohybného kanonu s přezdívkou „Sturer Emil“ lze zhlédnout v muzeu v ruské Kubince. (foto: Wikimedia Commons, Alan WilsonCC BY-SA 2.0)

Válka

Kmen Bójů neobýval pouze střední Evropu. Mnohem silnější větev žila v severní Itálii, takzvané Předalpské Galii, kde bojovali s Římany, a dokonce je několikrát porazili.(ilustrace: © Martina Nacházelová - se souhlasem k publikování)

Historie

Podle odborníků z NASA je nejzajímavějším cílem pro vybudování měsíční základny oblast Shackletonova a de Gerlacheova kráteru u jižního pólu. (ilustrace: NASA/Advanced Concepts LaboratoryCC0)

Vesmír

Lesní požár na konci permu

Věda

Karikatura zachycující cara Mikuláše II. a Theodora Roosevelta, který apeluje ve věci krutého zacházení s ruskými Židy. (ilustrace: Wikimedia Commons, Emil Flohri, CC0)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907