Opilý Moskvan zaútočil na policistu kočkou: Za útok mu hrozí až 5 let vězení

05.11.2019 - Martin Reichman

Poněkud neobvyklou zbraní zaútočil na policistu opilý Moskvan. Na strážce zákona hodil rozzuřenou kočku


Reklama

Alkoholem znavený Gennadij Šerbakov seděl loni v říjnu na schodech činžovního domu v Moskvě. Přivolaná policejní hlídka se hlučného opilce pokusila přimět k tomu, aby se odebral do postele, což rozparáděný Gennadij odmítal a rozhodl se situaci řešit po svém. Podle zasahujících policistů popadl vedle ležící kočku, zatřásl s ní a rozzuřenou šelmu vhodil policistovi přímo do tváře. Zmatená kočka způsobila policistovi zranění v obličeji a poškodila mu uniformu. Šerbakov poté strávil noc místo v pohodlí své postele v policejní cele.

TIP: Alkohol v lidských dějinách: 5 osudových kapitol z historie pijáctví

Bizarní incident má ale nepříjemnou dohru. Úřady se nyní rozhodly obžalovat Šerbakova z útoku na veřejného činitele za což mu hrozí až 5 let za mřížemi. Zda soud uvěří tvrzení útočníka, že kočka na policistu zaútočila sama od sebe, se totiž nejeví příliš pravděpodobně.

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ženské a mužské mozky se v průběhu orgasmu chovají téměř stejně. Skenování mozků pomocí pozitronové emisní tomografie (PET) a magnetické resonance (MR) ukázalo, že rozsáhlé oblasti mozkové kůry během orgasmu dočasně utlumí svou aktivitu.

Zajímavosti

Úchvatné barvy kolibříka žlutohrdlého (Chrysolampis mosquitus) vyniknou zejména při čelním pohledu.

Příroda
Historie

Obrázek zachycuje pohled na planetu Proxima b, která obíhá kolem hvězdy Proxima Centauri, Sluneční soustavě nejbližší sousední hvězdy. Na obloze, na obrázku nahoře vpravo od Proximy, je patrná rovněž dvojhvězda Alfa Centauri AB

Vesmír
Zajímavosti

„Pekelný mravenec“ Ceratomyrmex ellenbergeri lovící příbuzného švábů Caputoraptor elegans.

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907