Oregonské úřady pátrají po tajemném „Greshamském dřevorubci“

Úřady v Greshamu, jednom z předměstí oregonského Portlandu, se již více než rok snaží lapit nechvalně známého „Greshamského dřevorubce“. Neznámý muž bez zjevného důvodu pokácel stovky zdravých stromů

10.10.2022 - Martin ReichmanSpeciální pracovní skupina sestavená z policistů a správců parku již více než rok pátrá po záhadném „Greshamském dřevorubci“. Neznámý muž od loňského srpna pokácel v Greshamu 500 až 750 zcela zdravých stromů. Pokácené stromy nechává záhadný dřevorubec na místě a úřady tak marně pátrají po motivech jeho jednání.

Podle jednoho ze správců parku je samozvaný dřevorubec čím dál odvážnější a v poslední době se zaměřuje na stále vzrostlejší stromy. Výběr stromů se přitom jeví jako zcela náhodný. Podle hlídkujících správců používá muž ruční pily a vzrostlé stromy dokáže pokácet během několika minut.

TIP: Ernest Vunan: Muž, který sází stromy

Do oblasti, kde neznámý operuje, již policisté a ochránci parku nainstalovali skryté kamery a doufají, že se jim s jejich pomocí podaří pachatele odhalit. Souběžně vyhodnocují tisíce fotografií, na kterých hledají stopy a vodítka, které by je přivedly na stopu „Greshamského dřevorubce“. Způsobenou škodu odborníci odhadují na stovky tisíc dolarů. V případě dopadení hrozí muži pokuta až 500 dolarů za každý pokácený strom a možná i trest odnětí svobody.


Další články v sekci