Oregonské úřady pátrají po tajemném „Greshamském dřevorubci“

10.10.2022 - Martin Reichman

Úřady v Greshamu, jednom z předměstí oregonského Portlandu, se již více než rok snaží lapit nechvalně známého „Greshamského dřevorubce“. Neznámý muž bez zjevného důvodu pokácel stovky zdravých stromů


Reklama

Speciální pracovní skupina sestavená z policistů a správců parku již více než rok pátrá po záhadném „Greshamském dřevorubci“. Neznámý muž od loňského srpna pokácel v Greshamu 500 až 750 zcela zdravých stromů. Pokácené stromy nechává záhadný dřevorubec na místě a úřady tak marně pátrají po motivech jeho jednání.

Podle jednoho ze správců parku je samozvaný dřevorubec čím dál odvážnější a v poslední době se zaměřuje na stále vzrostlejší stromy. Výběr stromů se přitom jeví jako zcela náhodný. Podle hlídkujících správců používá muž ruční pily a vzrostlé stromy dokáže pokácet během několika minut.

TIP: Ernest Vunan: Muž, který sází stromy

Do oblasti, kde neznámý operuje, již policisté a ochránci parku nainstalovali skryté kamery a doufají, že se jim s jejich pomocí podaří pachatele odhalit. Souběžně vyhodnocují tisíce fotografií, na kterých hledají stopy a vodítka, které by je přivedly na stopu „Greshamského dřevorubce“. Způsobenou škodu odborníci odhadují na stovky tisíc dolarů. V případě dopadení hrozí muži pokuta až 500 dolarů za každý pokácený strom a možná i trest odnětí svobody.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Na celém světě existuje přibližně 7 000 různých jazyků. Jen v Evropě je jich okolo 200. (foto: Shutterstock)

Zajímavosti

Rover Ingenuity má za sebou již 40 letů v atmosféře Marsu. (ilustrace: NASACC BY 4.0)

Vesmír

Císař Karel I. provádí inspekci bosenského pluku na italské frontě. (foto: Wikimedia CommonsCC0)

Válka

Marie Habsburská (1505–1558), obraz německého malíře Hanse Maler zu Schwaze. (zdroj: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Pelikáni na jezeře Kerkini. V hladině se zrcadlí dvoutisícové vrcholy pohoří Belasica zahalené bělavými mračny. (foto: Vladimír Šoltys - se souhlasem k publikování)

Příroda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907