Oregonské úřady pátrají po tajemném „Greshamském dřevorubci“

10.10.2022 - Martin Reichman

Úřady v Greshamu, jednom z předměstí oregonského Portlandu, se již více než rok snaží lapit nechvalně známého „Greshamského dřevorubce“. Neznámý muž bez zjevného důvodu pokácel stovky zdravých stromů


Reklama

Speciální pracovní skupina sestavená z policistů a správců parku již více než rok pátrá po záhadném „Greshamském dřevorubci“. Neznámý muž od loňského srpna pokácel v Greshamu 500 až 750 zcela zdravých stromů. Pokácené stromy nechává záhadný dřevorubec na místě a úřady tak marně pátrají po motivech jeho jednání.

Podle jednoho ze správců parku je samozvaný dřevorubec čím dál odvážnější a v poslední době se zaměřuje na stále vzrostlejší stromy. Výběr stromů se přitom jeví jako zcela náhodný. Podle hlídkujících správců používá muž ruční pily a vzrostlé stromy dokáže pokácet během několika minut.

TIP: Ernest Vunan: Muž, který sází stromy

Do oblasti, kde neznámý operuje, již policisté a ochránci parku nainstalovali skryté kamery a doufají, že se jim s jejich pomocí podaří pachatele odhalit. Souběžně vyhodnocují tisíce fotografií, na kterých hledají stopy a vodítka, které by je přivedly na stopu „Greshamského dřevorubce“. Způsobenou škodu odborníci odhadují na stovky tisíc dolarů. V případě dopadení hrozí muži pokuta až 500 dolarů za každý pokácený strom a možná i trest odnětí svobody.

Reklama
Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Fosilie ptakoještěra Balaenognathus maeuseri byla nalezena v německém lomu a byla popsána paleontology z Anglie, Německa a Mexika. (ilustrace: University of Portsmouth, Megan JacobsCC BY-SA 4.0)

Věda
Zajímavosti

Ratibořický zámek pravděpodobně zažil nejedno dostaveníčko paní kněžny s Metternichem… (Wikimedia Commons, KozuchCC BY-SA 3.0 + Wikimedia CommonsCC0)

Historie

Roztavená láva stéká z ostrova Havaj do Tichého oceánu. (foto: Shutterstock)

Příroda

Jak by asi vypadala obloha na planetě uvnitř kulové hvězdokupy? (ilustrace: Shutterstock)

Vesmír

V roce 2022 bylo objeveno pouhých 13 případů infekce vlasovcem medinským. Ještě v 80. letech minulého století jich byly miliony. (foto: The Carter Center, Louise GubbCC BY 4.0)

Věda

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907