Osedlejte si dvojče roveru Curiosity v novém 360° videu

19.01.2017 - Martin Reichman


Reklama

Ne všechny nástrahy a výzvy, kterým musí čelit rover Curiosity na povrchu Marsu lze jednoduše vyčíst z telemetrických dat, vypočítat a nasimulovat v počítačích. Někdy je zapotřebí si na problém takříkajíc „sáhnout“. NASA k tomuto účelu používá dubléra Scarecrow – identické dvojče roveru Curiosity, zbavené počítačové jednotky a vědeckých přístrojů.

TIP: Rover Curiosity zvládl náročný terén a pořídil úchvatné 360° video

Na novém 360° videu z dílny JPL je vidět toto dvojče v akci. Rover má viditelně poškozená kola. Podle NASA jde o úmysl – jednak se tím lépe simulují aktuální schopnosti roveru Curiosity, který má své obutí v podobné kondici a zároveň jde o vývoj nového typu kol. Ten by měl sloužit příští generaci roverů v rámci mise Mars 2020.

  • Zdroj textu:

    NASA

  • Zdroj fotografií:

Reklama

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Historie

Hackeři ovládají mnoho důmyslných způsobů, jak se dostat k vašim citlivým údajům.

Zajímavosti

Do největší floridské zoo zavítala tento týden veterinární zubařka Jamie Berningová. Do jejího zubařského křesla zde během tří dnů usedla (či spíše ulehla) pestrá směsice zvířecích obyvatel. Doktorka Berningová se zde v rámci „týdne zubů“ podívala na zoubek gorilímu samci, lvici, šimpanzovi, tapírovi, vydře nebo třeba hrabáči kapskému.

Revue

S velkými pelagornitidy se další ptáci Antarktidy období eocénu nemohli vůbec měřit

Věda

Tato kreveta harlekýn by podle některý zoologové měla být samostatným druhem Hymenocera elegans, který je jasně rozlišitelný podle modrých okrajů skvrn.

Příroda

Cesta mezihvězdného poutníka Sluneční soustavou.

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907