Pestrobarevná hra světel: Polární záře nad severozápadním Pacifikem

21.01.2016 - Redakce Tajemství vesmíru


Reklama

Americkému astronautovi Scottu Kellymu se opět podařilo vyfotit fantastickou polární záři. Tentokrát se do jeho hledáčku dostala pestrobarevná hra světel nad severozápadním Pacifikem. Polární záře vznikají v důsledku srážky slunečního větru s magnetickým polem Země. Aktuální snímek pochází z 20. ledna 2016.

Američan Scott Kelly a jeho ruský kolega Michail Kornijenko působí na Mezinárodní vesmírné stanici v rámci experimentální roční mise zaměřené na dopady dlouhého pobytu lidí v prostředí snížené gravitace. Právě na dnešní den připadá malé výročí - oba muži dnes završí 300 dnů nepřetržitého pobytu na ISS

Reklama

  • Zdroj textu:

    nasa.gov

  • Zdroj fotografií: ESA, NASADalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Počátečním dnem kalendáře se stalo 22. září 1792, kdy se monarchie změnila v republiku. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie
Revue

Malý obrněný dinosaurus Jakapil kaniukura (ilustrace: PaleoGDY, Mauricio Álvarez & Gabriel Díaz YantenCC BY 4.0)

Věda

Republic P-47 Thunderbolt se během války stal jedním ze tří symbolů letectva USA (spolu s letouny Lockheed P-38 Lightning a North American P-51 Mustang). (foto: Wikimedia Commons, US Air Force, CC0)

Válka
Vesmír

Do slavnostního průvodu, který každý rok prochází bulharským Kazanlakem, se zapojuje na pět tisíc nadšenců. Kroje jako by podtrhovaly nejen malebnost kraje, ale také růží, které dívky v tradičním oděvu sbírají. (foto: Shutterstock)

Cestování

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907