Po stopách tajných vzkazů z vesmíru: Kam vyrazit za fenoménem UFO?

10.01.2022 - Vilém Koubek

Chcete spatřit UFO nebo se potkat se záhadology, kteří jsou mimozemšťanům na stopě? Z následujících pěti lokalit se stala centra obdivovatelů neidentifikovaných létajících objektů a zároveň platí za zajímavé výletní destinace

<h3>Pohřebiště talířů</h3><p><strong>Oblast 51</strong> | <strong>kde:</strong> USA | <strong>účel:</strong> vojenská základna</p><p>Nevadská <strong>Oblast 51</strong> tvoří zlatý grál ufologů a záhadologů: <strong>V přísně střeženém vojenském areálu, jehož existenci americká vláda až do roku 2013 popírala, se totiž údajně skladují mimozemské technologie</strong>: Pokud na území Spojených států skončí UFO, jeho ostatky zamíří právě do Oblasti 51. Někteří nadšenci dokonce tvrdí, že se tam na podkladu získaných artefaktů vyrábějí experimentální letouny. Do okolí základny se proto sjíždějí davy turistů, pro něž tam vyrostla řada mimozemsky laděných podniků. <em>(foto: Shutterstock)</em></p>

Pohřebiště talířů

Oblast 51kde: USA | účel: vojenská základna

Nevadská Oblast 51 tvoří zlatý grál ufologů a záhadologů: V přísně střeženém vojenském areálu, jehož existenci americká vláda až do roku 2013 popírala, se totiž údajně skladují mimozemské technologie: Pokud na území Spojených států skončí UFO, jeho ostatky zamíří právě do Oblasti 51. Někteří nadšenci dokonce tvrdí, že se tam na podkladu získaných artefaktů vyrábějí experimentální letouny. Do okolí základny se proto sjíždějí davy turistů, pro něž tam vyrostla řada mimozemsky laděných podniků. (foto: Shutterstock)

<h3>Vševidoucí oko</h3><p><strong>FAST</strong> | <strong>kde:</strong> Čína | <strong>účel:</strong> radioteleskop</p><p>S průměrem 500 metrů představuje čínský <strong>FAST</strong> aktuálně největší radioteleskop světa. Místní vědci mu přezdívají Tchien-jen neboli „boží oko“, a podle jejich slov <strong>jde o nejlepší nástroj nejen k rozluštění záhadných kosmických signálů, ale také k poodhalení tajemství univerza</strong>. Není proto divu, že teleskop přitahuje rovněž zástupy turistů a milovníků UFO z celého světa: Jen v první polovině roku 2017 zařízení navštívily čtyři miliony zájemců.<em> (foto: Profimedia)</em></p>

Vševidoucí oko

FASTkde: Čína | účel: radioteleskop

S průměrem 500 metrů představuje čínský FAST aktuálně největší radioteleskop světa. Místní vědci mu přezdívají Tchien-jen neboli „boží oko“, a podle jejich slov jde o nejlepší nástroj nejen k rozluštění záhadných kosmických signálů, ale také k poodhalení tajemství univerza. Není proto divu, že teleskop přitahuje rovněž zástupy turistů a milovníků UFO z celého světa: Jen v první polovině roku 2017 zařízení navštívily čtyři miliony zájemců. (foto: Profimedia)

<h3>Vláda nám lže</h3><p><strong>Roswell</strong> | <strong>kde:</strong> USA | <strong>účel:</strong> muzeum</p><p>Roku 1947 nedaleko <strong>Roswellu</strong> v Novém Mexiku údajně spadlo UFO, trosky však prý rychle odklidila armáda a událost zamaskovala jako nehodu meteorologické stanice. Záhadologové se nicméně nenechali ošálit a město posléze proslulo svou „mimozemskou“ nabídkou: <strong>Pro přijíždějící davy vzniklo mnoho stylizovaných podniků a nechybějí ani ufologická muzea či výzkumná centra zaměřená na fenomén jiných civilizací</strong>. Pokud se navíc do Roswellu dostanete 4. července, na Den nezávislosti, můžete se připojit ke každoroční velké slavnosti ufologů. <em>(foto: Profimedia)</em></p>

Vláda nám lže

Roswellkde: USA | účel: muzeum

Roku 1947 nedaleko Roswellu v Novém Mexiku údajně spadlo UFO, trosky však prý rychle odklidila armáda a událost zamaskovala jako nehodu meteorologické stanice. Záhadologové se nicméně nenechali ošálit a město posléze proslulo svou „mimozemskou“ nabídkou: Pro přijíždějící davy vzniklo mnoho stylizovaných podniků a nechybějí ani ufologická muzea či výzkumná centra zaměřená na fenomén jiných civilizací. Pokud se navíc do Roswellu dostanete 4. července, na Den nezávislosti, můžete se připojit ke každoroční velké slavnosti ufologů. (foto: Profimedia)

<h3>V hlavním městě UFO</h3><p><strong>Wycliffe Well</strong> | <strong>kde:</strong> Austrálie | <strong>účel:</strong> ubytovací zařízení</p><p>V Severních teritoriích, na silnici mezi Tennant Creek a Alice Springs, leží osada <strong>Wycliffe Well</strong> – neboli hlavní město australských ufologů. <strong>Oblast proslula coby jedno z míst s nejvyšším počtem pozorování neidentifikovaných létajících objektů</strong>. Někteří tvrdí, že během „UFO sezony“ jsou tajemné úkazy na obloze vidět skoro každý druhý den. Od května do října proto přijíždějí nadšenci, pronajímají si chatky a doufají, že i oni budou mít štěstí a spatří něco nevysvětlitelného. <em>(foto: Shutterstock)</em></p>

V hlavním městě UFO

Wycliffe Wellkde: Austrálie | účel: ubytovací zařízení

V Severních teritoriích, na silnici mezi Tennant Creek a Alice Springs, leží osada Wycliffe Well – neboli hlavní město australských ufologů. Oblast proslula coby jedno z míst s nejvyšším počtem pozorování neidentifikovaných létajících objektů. Někteří tvrdí, že během „UFO sezony“ jsou tajemné úkazy na obloze vidět skoro každý druhý den. Od května do října proto přijíždějí nadšenci, pronajímají si chatky a doufají, že i oni budou mít štěstí a spatří něco nevysvětlitelného. (foto: Shutterstock)

<h3>Pravda je tam venku</h3><p><strong>San Clemente</strong> | <strong>kde:</strong> Chile | <strong>účel:</strong> turistická atrakce</p><p>Podle ufologů se dá v okolí chilského <strong>San Clemente</strong> spatřit neidentifikovaný létající objekt takřka každý týden. Zaznamenaných případů existuje tolik, že <strong>turistický výbor zřídil nedaleko města třicetikilometrovou UFO stezku</strong>: Prochází přilehlými oblastmi, kde byly hlášeny záhadné incidenty, a vede i na pláň Enladrillado utvářenou dvěma stovkami pravidelných vulkanických bloků. Zatímco podle historiků jde o výtvor dávných civilizací, záhadologové tvrdí, že planina slouží coby přistávací plocha mimozemšťanům. <em>(foto: Shutterstock)</em></p>

Pravda je tam venku

San Clementekde: Chile | účel: turistická atrakce

Podle ufologů se dá v okolí chilského San Clemente spatřit neidentifikovaný létající objekt takřka každý týden. Zaznamenaných případů existuje tolik, že turistický výbor zřídil nedaleko města třicetikilometrovou UFO stezku: Prochází přilehlými oblastmi, kde byly hlášeny záhadné incidenty, a vede i na pláň Enladrillado utvářenou dvěma stovkami pravidelných vulkanických bloků. Zatímco podle historiků jde o výtvor dávných civilizací, záhadologové tvrdí, že planina slouží coby přistávací plocha mimozemšťanům. (foto: Shutterstock)

ReklamaDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Až stanice doslouží, nové moduly se od ní odpojí a zůstanou na oběžné dráze pro soukromé účely. (foto: NASA, CC0)

Vesmír
Revue

Kočrka, kohout nebo třeba kozel - tato zvířata byla ve středověku považována za pomocníky čarodějnic. (foto: Pexels, Lucas PezetaCC0)

Historie

Kareta obrovská (Chelonia mydas) je coby ohrožený druh chráněna. V dospělosti jsou jejími jedinými nepřáteli větší druhy žraloků (zejména žralok tygří) a člověk. (foto: Wikimedia Commons, National Marine Sanctuaries, CC0)

Věda

Hideki Tódžó již jako japonský premiér na manilském letišti před inspekcí posádky Filipín. Japonští vojáci na souostroví povraždili statisíce civilistů. (foto: Wikimedia Commons, Reader's Digest, TT News AgencyCC0)

Válka

Po měsíci „UPF diety“ přibral Chris van Tulleken sedm kilogramů (tři kilogramy tvořil jen tělesný tuk, zbytek sacharidy uložené v játrech a svalech), z průměrné hmotnosti podle BMI poskočil k nadváze. (ilustrační foto: Shutterstock) 

Zajímavosti

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907