Policejní superman: 15 minut držel havarovanou dodávku na mostě

24.01.2018 - Vilém Koubek

Britský policista zřejmě zachránil život řidiči havarované dodávky: Pověsil se totiž vozu balancujícímu nad srázem na jedno z kol a vydržel tak až do příjezdu hasičů

„Jen jsem dělal svou práci,“ řekl policista Martin Willis poté, co patnáct minut držel havarované auto, aby nespadlo z mostu.
„Jen jsem dělal svou práci,“ řekl policista Martin Willis poté, co patnáct minut držel havarované auto, aby nespadlo z mostu.

Reklama

Scéna jako z napínavého filmu se naskytla policistovi Martinu Willisovi, když jako první dorazil na místo nahlášené dopravní nehody v Yorkshiru: Dodávka vyjela ze silnice, zastavila se na okraji srázu a balancovala na probouraných svodidlech, zatímco řidič zůstal zaklíněný uvnitř.

Willis ovšem při pohledu na vozidlo kymácející se v poryvech větru nezpanikařil a duchapřítomně se zavěsil za jedno z kol, aby vrak stabilizoval. Podle vlastních slov se pak už jen modlil, aby hasiči přijeli co nejdřív. Záchranná jednotka nakonec dorazila včas, nešťastného šoféra se podařilo vyprostit a z Willise se stal hrdina.

Reklama

  • Zdroj textu:

    Sky News, 100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: SWNS

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Ladislav Hojer byl neobyčejně brutální. Části těl si nosil domů, kde se nad nimi ukájel. 7. prosince 1986 byl popraven v pankrácké věznici.

Zajímavosti
Věda

Observatoř ESO na vrcholu hory Cerro Paranal má ke hvězdám opravdu blízko. Výjimečně jasné a temné obloze severního Chile právě dominuje Jupiter.

Vesmír

Na snímku ze 4. srpna 2019 je Jevgenij Kočeškov během cvičení ruského námořnictva v Baltském moři. 

Válka
Zajímavosti

Mláďata v kapse  

Vačice bývají březí pouhých dvanáct či třináct dní, načež porodí i dvacet mláďat. Podobně jako u klokanů jsou však potomci nedovyvinutí, takže zalézají k matce do kapsy, kde jejich vývoj pokračuje. Z bezpečí se nehnou zhruba sto dní, a když už jsou na vak příliš velcí, vyšplhají se rodičce na záda a nechají se nosit. Samice pak mohou mít vlastní mladé zhruba v šesti až osmi měsících.

Revue

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907