Policisté v turbanech: Multikulturní proměny newyorských strážců zákona

03.02.2017 - Vilém Koubek

Newyorská policie se rozhodla vyjít vstříc svým sikhským příslušníkům: Povolila jim nosit nejen delší vousy, ale dokonce i turban


Reklama

Nedílnou součástí „výbavy“ každého muže vyznávajícího původně indické náboženství sikhismus je bujný vous a turban. Newyorský policejní sbor však svým strážníkům až do konce minulého roku povoloval pouze milimetrový porost, zatímco turban na hlavě byl jednoduše nepřípustný.

Prezident místní policie James O’Neill si ovšem velmi dobře uvědomuje, že jeho jednotky sestávají z lidí mnoha kultur, a proto se rozhodl lehce „popustit otěže“: Přibližně 160 sikhům ve sboru povolil ozdoby obličeje v délce až 1,27 cm a zároveň nechal vyrobit speciální modré turbany, které mohou věřící nově nosit místo policejních čepic. 

Reklama

  • Zdroj textu:

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií: TwitterDalší články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Nezamhouřit oka

Shattered | rok: 2014 | počet sezon: 1

V reality show Shattered se deset účastníků nechalo zavřít v domě plném skrytých kamer a měli za úkol vydržet týden bez spánku. Denně přitom podstupovali testy, aby se určilo, na koho dlouhodobá bdělost dopadá nejhůř. Tito jedinci se pak utkávali v různých výzvách a nejslabší museli dům opustit. Na vítěze čekalo v přepočtu 4,1 milionu korun, suma se však snižovala pokaždé, když někdo ze soutěžících zavřel oči na déle než deset sekund. Zatímco někteří usnuli, jiní prodělávali halucinace či dramatické změny chování. Farah Clareová nakonec zůstala vzhůru celých 178 hodin a odnesla si čtyři miliony korun. (foto: Unsplash, Alexandra Gorn, CC0)

Revue

Northrop Grumman B-2 Spirit – vývoj tohoto víceúčelového strategického bombardéru probíhal v maximálním utajení. (foto: Shutterstock)

Válka
Zajímavosti

Lidé se superneurony mají paměť jako mladíci. (foto: Shutterstock)

Věda

Poprava císaře Maxmiliána, vedle něho generál Miramón (po císařově levé ruce) a Mejía. Obraz fracouzského malíře Edouarda Maneta. (foto: Wikimedia Commons, CC0)

Historie

Následky kolize DART s planetkou Dimorphos zachycené dalekohledem SOAR. Za planetkou se táhne ohon, který je podle vědců dlouhý více než 10 000 kilometrů. (CTIO/NOIRLab/SOAR/NSF/AURA, T. Kareta, M. KnightCC BY-SA 4.0)

Vesmír

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907