Při NASA začala působit komise expertů, kteří prozkoumají záznamy o UFO

Při americkém Národním úřadu pro letectví a vesmír (NASA) začala působit komise odborníků, kteří prozkoumají data o neidentifikovaných létajících objektech, neboli UFO. Komise bude analyzovat záznamy pořízené lidmi a subjekty z civilního a soukromého sektoru.

26.10.2022 - Zuzana Rychlá a ČTKOdborná komise NASA se bude zabývat výlučně daty a informacemi, jež nepodléhají utajení. „Pochopit data, která se týkají neidentifikovaných létajících předmětů, je zásadní pomocí proto, abychom učinili vědecké závěry ohledně toho, co se děje na našem nebi,“ uvedl Thomas Zurbuchen z NASA. Podle něj jsou data „jazykem vědy a mohou učinit nevysvětlitelné vysvětlitelným“.

Působení komise, které potrvá devět měsíců, by mělo vytvořit metodologii, jak údaje z civilního sektoru sbírat a jak je analyzovat. První zprávu má komise vydat v polovině příštího roku.

Podle NASA není možné bez přístupu k rozsáhlému množství dat výskyt UFO potvrdit či vysvětlit z vědeckého hlediska. Zjištění podle úřadu mohou být důležitá pro zvýšení bezpečnosti leteckého provozu. V červnu, když vznik komise ohlásil, úřad uvedl, že neexistují důkazy, že by neidentifikovaná létající tělesa byla mimozemského původu.

TIP: Co říká zveřejněná zpráva Pentagonu o pozorováních UFO?

Skupina expertů, která se zabývá UFO, nově vznikla i při americkém ministerstvu obrany. Komise Pentagonu se však zaměří na analýzu dat z vojenských zdrojů. V komisi NASA zasedají přední vědci, bývalí astronauti či někdejší představitelé úřadu. Předsedá ji David Spergel, který v minulosti řídil oddělení astrofyziky na Princetonské univerzitě.


Další články v sekci