Přihořívá: Rok 2016 byl druhým nejteplejším v americké historii

13.01.2017 - Stanislav Mihulka

V roce 2016 si velké klimatické katastrofy v USA vyžádaly 138 životů a napáchaly škody za 46 miliard dolarů

Oteplování -<p>Rok 2016 byl druhým nejteplejším v USA</p>
Oteplování -

Rok 2016 byl druhým nejteplejším v USA


Reklama

Právě uplynulý rok 2016 si budou mnohé země pamatovat jako nadprůměrně teplý. Ve Spojených státech byl podle čerstvé zprávy amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) druhým nejteplejším v historických záznamech.

Průměrná teplota v USA loni dosahovala 12,7 stupně Celsia, což je 1,6 stupně nad dlouhodobým průměrem. V USA jsou přitom k dispozici údaje za posledních 122 let. Zároveň jde o dvacátý rok v řadě, kdy průměrná roční teplota v USA přesahuje dlouhodobý průměr.

V roce 2016 území Spojených států zasáhlo celkem 15 významných klimatických katastrof, při nichž škody přesáhly 1 miliardu dolarů.

TIP: Počet tornád v bouřích dramaticky roste a nikdo neví proč

Šlo o jedno výrazné sucho, jeden velký požár v krajině, čtyři vnitrozemské záplavy, 8 silných bouří a hurikán Matthew. Celkový účet těchto klimatických katastrof v USA přesáhl 46 miliard dolarů a katastrofy si vyžádaly celkem 138 lidských životů.

Reklama

  • Zdroj textu:

    NOAA

  • Zdroj fotografií: Pixabay

Další články v sekci

Reklama

Reklama

Aktuální články

Největší stavební boom přišel v 15. a 16. století, takže má většina oxfordských budov pozdně renesanční či barokní ráz. Zdejší baroko je však mnohem uměřenější než ve střední Evropě. (foto: Alamy)

Zajímavosti

Jaroslav Hašek v uniformě Rudé armády (1920). (foto: Wikimedia CommonsCC0)

Historie
Věda
Vesmír

Modernizovaný stroj T-55 srbské armády. (foto: Wikimedia Commons, Srđan PopovićCC BY-SA 3.0)

Válka

Fragonardovy écorchés jsou k vidění v pařížské veterinární škole v Maisons-Alfortmezi. Exponátům samozřejmě dominuje Jezdec Apokalypsy, zaujme ale i tančící trojice lidských plodů či z kůže stažený muž svírající v ruce po vzoru biblického Samsona oslí čelist. (foto: Alamy)

Historie

Nové časopisy Extra Publishing

RSSInzerceO serveru (Redakce)Partnerské weby
© Extra Publishing, s. r. o. 2007–2011. ISSN 1804-9907